Kaliňák szerint igenis szükség van a megfélelmlítésre

Pozsony |

<div>&quot;Ha nincs megfélelmlítés, ha nem teszünk semmit, csak ülünk ölbe tett kézzel, majd végignézhetjük, ahogy további menekültek százezrei jönnek Európába, mindenféle ellenőrzés nélkül&quot; - mondta Kaliňák.</div><div>&nbsp;</div>

A Szlovák Rádió és Televízió politikai vitaműsorában Lucia Žitňaská, a Híd alelnöke vitázott Robert Kaliňák belügyminiszterrel. A vita fő témái a schengeni övezet jövője és a migrációs politika voltak. Kaliňák szerint a menekülthullámot a Törökországból Görögoszágba érkező menekültek visszafordításával lehetne megállítani. Szlovákia ezzel a javaslattal érkezik az uniós belügyminiszterek amszterdami értekezletére is, amely holnap kezdődik. Kaliňák hozzátette: el kell érni, hogy a menekültek elveszítsék a motivcációt, és ne akarjanak Törökországból tovább vándorolni Európába. Ezzel kapcsolatban emlékeztetett: Szlovákia minden illegális bevándorlót őrizetbe vett, és visszaküldött oda, ahonnan érkezett. "Ha nincs megfélelmlítés, ha nem teszünk semmit, csak ülünk ölbe tett kézzel, majd végignézhetjük, ahogy további menekültek százezrei jönnek Európába, mindenféle ellenőrzés nélkül" - mondta Kaliňák. Žitňanská felhívta a figyelmet: a kormánypárt a menekültválságra építi a kampányát, holott ez a válság Szlovákiát elkerüli. Hozzátette: a kormánynak elsősorban sajárt sorain belül kellene rendet tennie és egyeztetni például Miroslav Lajčák külügyminiszterrel, aki egy osztrák napilapnak a minap azt nyilatkozta: szeretné, ha orszáunk a menekültek célországa lenne, mert ez azt jelentené, hogy Szlovákia összemérhető a legmagasabb életszínvonalú országokkal. Žitňanská elmondása szerint a schengeni övezet biztonságának szavatolása a Híd számára is prioritás. Szerinte ugyanakkor a menekültek csak akkor nem fognak akarni tovább vándorolni Európába, ha a görögországi és törökországi táborokban megfelelő körülményekkel találkoznak és biztonságban érezhetik magukat. A vita végén Kaliňák megjegyezte: Szlovákia üdvözli, ha hozzá hasonlóan más országok is keményebb migrációs politikát vezetnek be. Szerinte Németország és Ausztria is erre az útra tért. 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?