Galánta/Vágsellye/Deáki. Július elsejétől törvénybe ütköző dolog, hogy az iskola- vagy óvodaigazgtó egyben önkormányzati képviselő is legyen, hiszen nem lehet a saját felettese. Hogy ez milyen problémát okozhat a községekben, ennek próbáltunk utánanézni a Galántai és a Vágsellyei járásban.
Iskolaigazgató vagy képviselő
Az oktatásügyi hatáskörök átvételéről szóló törvény értelmében iskolaigazgató ezentúl nem lehet választott önkormányzati képviselő. Azzal, hogy az oktatásügyi hatásköröket július elsejével az önkormányzatok vették át, tulajdonképpen a községi önkormányzat lett a helyi alapiskolák és óvodák kezelője, egyúttal az iskola- és óvodaigazgatók munkaadója. Galántán nem jelentett problémát a szóban forgó törvény betartása, mert egyetlen iskola vagy óvoda igazgatója sem tagja a városi képviselőtestületnek. „Egyedül a városi művelődési központ igazgatója esetében merülhetett volna fel ilyen probléma, ám ő még a hatáskörök átvétele előtt lemondott képviselői megbízatásáról“ – tudtuk meg Záreczky János polgármestertől. Július Morávek, Vágsellye polgármestere elmondta, a város július elsejei hatállyal több, mint egy tucat oktatásügyi intézmény kezelését vette át, de az említett törvénynyel kapcsolatban semmilyen probléma nem merült fel. Deákiban a helyi alapiskola igazgatója egyben az alpolgármesteri tisztséget is betöltötte, így ez a helyzet valóban megoldást igényelt. Hogy milyet, arról Bukovský János polgármestert kérdeztük. „Az iskolaigazgató már tavaly elérte a nyugdíjkorhatárt, de még idén októberig meghosszabbították a megbízatását. Most lemondott igazgatói posztjáról. Az iskolaigazgatói tisztség betöltésére versenypályázatot írtunk ki“ – közölte a polgármester.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.