Esztergomi kick-boxosunk egy arany- és egy ezüstéremmel zárt a párizsi vb-n

KÉZILABDA
Két fordulóval folytatódtak a női kézilabda NB I: küzdelmei. Az esztergomi lányok előbb otthon kaptak ki a verhető Váctól, majd demoralizáló 14 gólos vereséget szenvedtek Székesfehérváron a Cornexi csapatától.

KÉZILABDA

Két fordulóval folytatódtak a női kézilabda NB I: küzdelmei. Az esztergomi lányok előbb otthon kaptak ki a verhető Váctól, majd demoralizáló 14 gólos vereséget szenvedtek Székesfehérváron a Cornexi csapatától. Szinte hihetetlen, hogy a csapat két szenzációs győzelemmel kezdte a szezont a Debrecen és a Hypo ellen!

A Vác ellen a mérkőzés utolsó negyedéig esélyük is volt a Laurencz lányoknak. Addig egy-egy góllal felváltva vezetett mindkét csapat. A félidőre váci előnnyel vonultak pihenni a csapatok, aztán a második félidő végén elfogyott a szufla és a Vác végül hatgólos győzelmet aratott. Ezzel nagyjából eldőlt, hogy a tabella alsó régiójában ragad a csapat a szezon felénél, mivel a szerdai Cornexi ellen mérkőzésnek kétségtelenül nem az esztergomiak voltak az esélyesei. A papírforma pedig nem borult, így az első harminc perc után 10 góllal vezettek a fehérváriak (21-11), és a meccs végére még növelni is tudták előnyüket. Az esztergomiak közül egyedül az éppen Fehérvárról igazolt Tóth emelhető ki, aki nyolc gólt dobott a 27-ből. A 41-27-es K.O. vereség után Laurencz László edző bizonytalannak nevezte az esztergomi kézilabda jövőjét, miután továbbra sem kapták meg az ígért támogatást a Polgármesteri Hivataltól. Mintegy 15 millió forintról van szó, aminek hiányában már az elemi szükségleteket sem tudják biztosítani a csapatnál. Laurencz edző május óta nem kapott fizetést.

Vasárnap az ellen a DVSC ellen lépnek idegenben pályára a lányok, akiket az első fordulóban fölényesen vertek idehaza.

Női NB I., 10-11. forduló

Visszatekintő:

Esztergomi KSE–Váci NK 22–28 (12–13)

Esztergom, 500 néző. V: Láda, Sebők

ESZTERGOM: Kurucz–Lánczos 1, Veszeli 5 (3), Wolf 1, Pőcze 7, Csernus 4, Vincze 3. Cs: Körmöczi (kapus), Nagy M., Simon, Sipos, Tóth M. 1, Gálhidi, Povázsai. Edző: Laurencz László

VÁC: Gridvneva–Berta 3, Mitrovics 8 (4), Szjukalo 5, Moszkovaja 1, Mátyás 3 (1), Hornyák 6. Cs: Juhász (kapus), Gráner, Farkas, Illés, Ôri C. 2, Rezi, Váyer. Edző: Vura József

Kiállítások: 10, ill. 14 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 8/5

Cornexi-Alcoa–Esztergomi KSE 41:27 (21:11)

Székesfehérvár, 500 néző

V: Bonifert, Serföző

CORNEXI: Kerekes – Gisca 6, Siti B. 6, Kulcsár 10 (2), Kovács T. 1, Őri 1, Kenyeres 1. Cs: Bartek (kapus), Georgetta 1, Deli 3, Tápai 6, Csenki 2, Sterbik 1, Lőw 3. Edző: Szabó Edina

ESZTERGOM: Kurucz–Lánczos, Veszeli 8 (5), Simon 1, Wolf 3, Tóth M.. 8, Gálhidi 1. Cs: Körmöczi (kapus), Nagy, Povázsay 1, Takács 1, Sipos 3, Vincze 1. Edző: Laurencz László

Következik:

12. forduló, vasárnap, 18 óra, Debrecen: DVSC–Esztergom KSE.

KICK-BOX

Fantasztikus esztergomi sikert hozott a párizsi VB, ahol Pruzsinszky Ivett a 70 kilósok között aranyérmet szerzett. Az Esztergomi Kick-box SE versenyzője, aki korábban már ökölvívásban is nyert vb-t, a szombati döntőben szoros mérkőzésen győzte le német ellenfelét. Vasárnap aztán a light contact küzdelmekben is sikeresen szerepelt, és bár végül a döntőben egy hajszányival kikapott szlovén ellenfelétől, ezüstérme így is nagy sikernek tekinthető. A magyar válogatott összesen hat arany-, öt ezüst-, és 9 bronzéremmel a második helyen végzett az éremtáblázaton hetvenkét ország versenyében.

14. Kick-box világbajnokság, Páriz

Semi Contact, női 70 kg

Elődöntő: Pruzsinszky Ivett – Deegan (ír) 18:8

Döntő: Pruzsinszky – Doppler (német) 9:7

Világbajnok: Pruzsinszky Ivett (Esztergomi Kick-box SE, edző: Zrínyi Miklós)

Light Contact, női 70kg

Döntő: Rajher–Pruzsinszky (szlovén) 1:2

LABDARÚGÁS

A dorogi hadművelet 50%-ban sikeresnek nevezhető. Az elmúlt héten beharangozott harmadik helyre sikerült ugyan felkapaszkodni, de a két győzelemből csak egy lett, ráadásul Oroszlányban elég sima 3:0-s vereséget szenvedtek a dorogiak. Az esztergomi zakó sajnos nem okozott meglepetést.

A Dorog a 2. fordulóból elmaradt mérkőzés pótlásán 2:1-re győzött a Szomor-Zsámbék ellen. A 400 néző előtt lejátszott mérkőzésen 45 perc után kétgólos előnyt szereztek a hazaiak, és ez az előny elegendő volt a győzelem megszerzésére. A hétvégi idegenbeli meccsen aztán váratlanul 3-0-ra kikaptak a forduló előtt utolsó előtti Oroszlány otthonában, így tíz ponttal lemaradva a Budaörs mögött a tabella harmadik helyén állnak

Esztergomban továbbra is csak ímmel-ámmal fociznak. Bár a listavezető elleni idegenbeli 4:0 papírforma eredménynek nevezhető, a 11 forduló alatt lőtt 6 gól és a kilenc szerzet pont nem sok jót ígér a folytatásra. Az eddigi mérkőzések alapján a Nagyigmánd kiesése valószínűsíthető, a Felcsút és a Budaörs pedig kimagaslik az NB III. Duna csoportjának 16 csapat közül.

Dorog–Szomor-Zsámbék 2-1 (2-0)

Dorog, 400 néző. V.: Herke. G.: Merényi, Papp A. ill. Burkodi

Felcsút–Esztergom 4-0 (3-0)

Felcsút, 250 néző. V.: Takács A. G.: Varga I. (3), Ribi. Kiállítva: Pásztor (Esztergom – 58. perc).

Oroszlány–Dorogi FC 3-0 (1-0)

Oroszlány, 200 néző. V.: Czeczidlovszky G. G.: Juszkó (2), Török.

Következik:

12. forduló, szombat, 13 óra: Esztergom– Dorog–Nagyigmánd.

RÖGBI

Szombaton ismét pályára lépnek az Esztergomi Vitézek. A csapat a Bajnokcsapatok Európa kupája (BEK) mérkőzésen a Béccsel mérkőzik meg a Kolping pályán 14 órás kezdéssel. Az osztrák bajnok komoly játékerőt képvisel, amelynek tagjai főként Ausztriában dogozó, tanuló külföldiek. A több profi játékost is alkalmazó csapat 28 fős csapattal érkezik Esztergomba. A magyar csapat győzelmi esélyekkel lép pályára.

Nem sikerült a bravúr a magyar válogatottnak a Lettország elleni EB selejtezőn. Székesfehérváron 1000 néző előtt 14:7-es vereséget szenvedtek az esőáztatta pályán. Az edző és szövetségi kapitány értékelése szerint pontokkal nyerhető mérkőzést szalasztott el válogatottunk, amely a koncentráció és taktikai utasítások betartásának hiánya miatt kapott ki ellenfelétől. Az első két hely sorsába immár nincs beleszólása a magyar rögbiseknek.

Magyarország–Lettország 7:14 (0:6)

Székesfehérvár Városi Stadion, 1000 néző, V.: Verhoest (belga)

Célok: Deli 5, Ardelán 2.