Össztársadalmi problémát jelent az okostelefonoktól való függőség, amely felnőtteket és gyermekeket egyaránt érint.
Egyre több a mobilfüggő Szlovákiában
A függőség a koronavírus-világjárvány során kapott erőre, azóta egyre többet több időt töltünk a képernyők bámulásával. A közösségi platformok sokak számára egyfajta menekülést jelentenek a valóságból – ebben a térben csak a lájkok számítanak, valamint az, hogy szórakozzunk és lekössük a figyelmünket fotókkal, illetve pár másodperces videókkal.
Denisa Debrecká pszichológus elmondta, a függőséget először be kell magunknak ismerni, ezután tehetünk csak lépéseket annak enyhítésére. Azt tanácsolja, szabjunk határokat, legyen szó akár időbeli korlátokról, akár arról, hogy kivel meddig chatelünk vagy telefonálunk.
Ha ez sem segít, érdemes szakemberhez fordulni, a rendszeres mobilozás ugyanis negatív hatással lehet mindennapi életünkre, párkapcsolatunkra, gyermekeknél pedig az iskolai teljesítményre.
A szakértő szerint a mobilfüggőség gyakran az alkohol- és kábítószer-függőséghez hasonlítható, hiszen ugyanúgy befolyásolja az érintett személy életét, mint a drogok vagy a szeszes italok, változtatván az alapvető viselkedési formákon.
(markíza)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.