A társadalomban jelenleg feszült a hangulat, kulcsfontosságú, hogy meghallgassuk a polgárokat és közelebb hozzuk a politikát az emberekhez. Ezt Vladimíra Marcinková (SaS) parlamenti képviselő, az európai ügyekért felelős parlamenti bizottság elnöke jelentette ki az Európa jövőjéről szóló konferenciával (CoFoE) összefüggésben. Marcinková, aki a gazdasággal, társadalmi igazságossággal és foglalkoztatással foglalkozó munkacsoport küldötte, állítása szerint aktívan részt vesz a CoFoE szlovákiai és európai rendezvényein.
CoFoE: Kulcsfontosságú, hogy közelebb hozzuk a politikát az emberekhez
A képviselő rámutatott: a polgárok a konferencián közvetlenül kifejthetik véleményüket, és részt vehetnek nemcsak a hazai, hanem az uniós szintű agenda alakításában is.
A CoFoE megrendezésének ötletével Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság (EB) elnöke állt elő. Marcinková szerint ez garancia arra, hogy kiáll a konferencia eredményei mellett, és igyekezni fog a javaslatokat a lehető legnagyobb mértékben megvalósítani. Hozzátette: nagyra értékeli Ivan Korčok (SaS-jelölt) külügyminiszter munkáját, aki szerinte igyekszik a lehető legszélesebb nyilvánosságot bevonni az eszmecserékbe.
"Szlovákiában az emberek gyakran úgy tekintenek az Európai Unióra, mint valami távoli dologra. Az EU jövőjéről szóló konferenciát nagyszerű lépésnek tartom, amely közelebb hozhatja az uniót az emberekhez" - jegyezte meg Marcinková. Úgy véli, a hasonló aktivitások segíthetnek növelni az alacsony részvételi arányt az EP-választásokon.
A bizottsági elnök sajnálja, hogy a nők kisebb arányban vesznek részt a konferencián. "Bízom benne, hogy ez az egyenlőtlenség a lehető legnagyobb mértékben csökkenni fog, és hogy a lehető legtöbben fognak bekapcsolódni" - jegyezte meg a parlamenti képviselő.
A CoFoE 2022 tavaszáig fogadja az észrevételeket és ötleteket, amelyek konkrét, az Európai Unió megreformálását elősegítő ajánlásokká formálódhatnak. A konferencia hivatalos honlapján (futureu.europa.eu) bárki regisztrálhat, és kifejtheti véleményét vagy észrevételeit az EU működésével kapcsolatban. A polgári panelekben mind a 27 tagállam képviselteti magát. Az egyes panelek résztvevőinek legalább egyharmada 25 évnél fiatalabb.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.