Lassan a végéhez ér az Európa jövőjéről szóló konferencia, a záróünnepség a tervek szerint a május 9-én, Európa napján lesz. A CoFoE plenáris ülése és kilenc munkacsoportja március 25-én és 26-án kezdte el összesíteni a konferencián megszületett javaslatokat. A plenáris ülésen ismertették a képviselők a munkacsoportok munkájának eddigi eredményeit, és hangsúlyozták, hogy „komolyan kell venni a polgárok legambiciózusabb javaslatait is". A TASR hetente hírt ad a CoFoE eseményeiről.
CoFoE: Az EP-képviselők szerint ambiciózusabbnak kell lennie az EU-nak
Néhány EP-képviselő úgy véli, Európának ambiciózusabbnak kell lennie, és vezető szerepet kell vállalnia például a digitalizáció területén is - olvasható az EP sajtóközleményében. Mások szerint különösen a kis- és középvállalkozások támogatásában kellene aktívabbnak lennie.
A konferencia munkájában 108 európai képviselő vesz részt, az EU valamennyi tagállamából és az EP valamennyi képviselői csoportjából érkeztek delegáltak.
Az európai parlamenti képviselők szerdán számba vették a CoFoE ötödik plenáris ülésén született eredményeket. Az európai parlamenti képviselők mellett a nemzeti parlamentek tagjai, a kormányok és az Európai Bizottság képviselői, valamint szociális és civil szervezetek, a helyi és regionális önkormányzatok képviselői is részt vettek a munkában.
Az elemzett javaslatok a négy európai tematikus polgári platform és a nemzeti panelbeszélgetések ajánlásain, a többnyelvű digitális platformon született eredményeken, valamint a munkacsoportok, vagy a CoFoE plenáris ülésein elhangzott javaslatokon alapultak.
Az EP-képviselők az európai választójog reformját javasolják. Ezt az Európai Parlament Alkotmányügyi Bizottsága (AFCO) a javasolta hétfői brüsszeli ülésén, az Európa jövőjéről szóló konferencia során megfogalmazott lakossági kérésekre válaszul.
Az AFCO tizenkilenc tagja szavazott a jelenlegi európai választási törvény módosítására irányuló jogalkotási eljárás kezdeményezése mellett, kilencen ellene, nem tartózkodott senki.
Az AFCO választmányi tagjai azt javasolták, hogy minden uniós választópolgárnak két szavazata legyen - egy a nemzeti, egy pedig az uniós választókörben, az európai parlamenti képviselők megválasztásakor. A listáról 28 európai parlamenti képviselőt kell megválasztani. A jelöltlistákon kötelezővé kell tenni a nemek közötti egyenlőséget.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.