Komárom. A Komáromi Járási Hivatal még augusztus végén azzal a kéréssel fordult a belügyminisztériumhoz, hogy nyújtson segítséget a városnak a határátkelő miatt előálló közlekedési problémák megoldására.
Közlekedési problémákat okoz a határátkelőhely
Komárom. A Komáromi Járási Hivatal még augusztus végén azzal a kéréssel fordult a belügyminisztériumhoz, hogy nyújtson segítséget a városnak a határátkelő miatt előálló közlekedési problémák megoldására. A Magyarországra irányuló forgalom ugyanis, beleértve a kamionforgalmat is, teljes egészében a városon keresztül halad át. Ez – főleg a nyári turistaszezonban, a hétvégi kamionstop feloldását követő napon, valamint piacnapokon – komoly fennakadásokat okoz a város közlekedésében. Annál is inkább, mivel az Erzsébet-szigetre és a határátkelőhöz egyazon út vezet, és a kertjeikbe igyekező autósoknak is kerülgetniük kell a hídon sorakozó gépkocsikat. Ebből gyakran támadnak nézeteltérések, erélyesebb szóváltások a vezetők között.
„A belügyminiszter úrnak eljuttatott levelünkben arra kértük őt, hogy növelje járásunkban a rendőrök számát, akik a kritikus napokon irányítanák a határra tartó forgalmat – tájékoztatta lapunkat Keszegh Margit, a járási hivatal elöljárója. – Kértük továbbá a határátkelő műszaki felszereltségének javítását és az útlevélkezelők számának növelését. A szlovákiai oldalon például nincs rendszámleolvasó készülék. Válaszlevelében az országos rendőr-főkapitányság egyik kérésünk teljesítésére sem tett ígértet, ezért – bár még nem mondtunk le igényünkről – újabb megoldásokat keresünk a helyzet javítására. Az elmúlt héten tárgyaltunk a kerületi hivatal, a rendőrparancsnokság, a közlekedésrendészet és a város képviselőjével, és arra az elhatározásra jutottunk, hogy központi gyűjtőhelyet létesítünk a kamionok részére. A várossal közösen december 15-éig dolgozzuk ki a tervezetet, és remélhetőleg a jövő turistaidényben már működni is fog. Felmerült az a változat is, hogy az 1993 előtti gyakorlathoz visszatérve tiltassuk ki a kamionokat a komáromi határátkelőről, mi azonban nem leépíteni szeretnénk az itteni forgalmat, hanem megteremteni a folyamatos átkelést biztosító feltételeket. Végleges megoldást természetesen egy új híd jelentene, de addig is – a lehetőségeken belül – javítani szeretnénk a helyzeten.”
Egy további fontos téma is napirendre került az említett megbeszélésen: mégpedig a jelenlegi kerületi székhely és Komárom közti úthálózat fejlesztésének kérdése. „Annál is inkább szükség lenne a Nyitrát Komárommal összekötő, a községeket elkerülő útpályára, mivel a határ túloldalán alig néhány kilométerre húzódik az M1-es sztráda, amelyre az új híd folytatásaként mi is rákötődhetnénk. Szeretnénk, ha a döntéshozók tudatosítanák, hogy a határvárosok nem az ország végét, hanem kezdetét jelentik, itt érik a külföldieket az első benyomások, és nem mindegy, hogy egy olyan fontos területen, mint amilyen a közlekedés, milyen tapasztalatokat szereznek” – tette hozzá Keszegh Margit. A járásban 20 százalék körül mozog az állástalanok aránya. Az autópálya megépítése lehetőséget nyújtana arra is, hogy többen lakóhelyüktől távolabb vállaljanak munkát. (vkm)
- Turistaidényen kívül havonta átlagosan 104 ezren (naponta 3400-an) lépik át
a határt, az áthaladó gépkocsik száma pedig 47 ezer (naponta 1500).
- Ezek a számok turistaszezonban havonta átlagosan 200 ezerre, a gépkocsik esetében pedig 2300-ra emelkednek.
- Az év első kilenc hónapjában 3300 kamiont kezeltek
a komáromi határátkelőn.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.