Japánban szeretne élni

Tájainkon ritkaságszámba menő dolog, ha valaki japánul tanul és érdeklődik a keleti kultúra iránt, mégis egyre többen szeretnék meghódítani a felkelő nap országát. Nincs ezzel másként Borka János sem, aki Gútáról Japánba készül.

Teljesen megbabonázta a japán kultúraA szerző felvétele„Megfogott a nyelv és ez az egész keleti kultúra. Szerelem volt ez első látásra. Már hosszú ideje érzem azt, hogy nem ide tartozom, vagy legalábbis nem erre a helyre, ahová születtem. A kelet számomra (és gondolom más ember számára is) olyan távolinak és egzotikusnak tűnik, teli izgalmas dolgokkal” – meséli a 21 éves Jani, aki nem titkolja, hogy a japán animációs filmeken keresztül került kapcsolatba ezzel a világgal. „Felettébb érdekel a japán animációs filmek kultusza, amely a képregények hőseit kelti életre, és amit úgy hívnak, hogy Anime. Magával ragadott ez a színes, és élettel teli rajzolt környezet.” Elvarázsolta őt eme csodálatos fantáziavilág, ellenben pontosan tudja, hol húzódik a határ a valóság és az álmok között.

Az anime szava

„Az animek pontos megértéséhez szükség van japán nyelvtudáshoz, mert a szinkron, az a legroszszabb dolog, ami egy ilyen alkotással történhet. Elveszíti a hovatartozását, a japán mivoltát, és belészürkül a többi rajzfilm egyszerűségébe. Pedig a japán nyelvnek az egyedi hangzásvilága teszi igazán különlegessé ezeket a rajzfilmeket. Én belészerettem a nyelv alázatosságába, a belőle áradó szépségbe és lágyságba (például ha egy kedves női hang megszólal), vagy épp ellenkezőleg, a kemény és erőteljes tónusok térkövetelésébe (hogy ha egy erősebb hangú férfi szereplő épp harci kiáltást hallat). Ezekután más nem is következhetett, minthogy az interneten körülnézzek, és beszerezzek annyi információt, amennyit csak tudok, és hogy a tanuláshoz szükséges eszközöket összegyűjtsem, beszerezzem a megfelelő programokat. Ezután ráakadtam egy blogra, ahol annak tulajdonosa a saját szabadidejét arra fordítja, hogy másokat segítsen a tanulásban.”

Út a napfény felé

Nem volt könnyű az út, hiszen egy mezőgazdasági szakközépiskola elektrotechnikus-műszerész szakán végzett. A Távol-Kelet titokzatossága teljesen magába bolondította. Magánemberként azonban csak egy egyszerű hétköznapi srác. „Másokkal ellentétben nem a kocsmákat és az egyéb szórakozóhelyeket járom, hanem a szabadidőmben is képzem magam.” Az élet úgy hozta, hogy dr. Telbisz Tamás, az ELTE adjunktusa felajánlotta neki, hogy a legközelebbi Japán útja alkalmával tagja lehet a kutatócsoportjának. ĺgy talán közelebbről is megismerheti a távol-keleti országot. Otthon egy kicsit kétkedve fogadták a fiú ez irányú érdeklődését, ám egy idő után megbarátkoztak a gondolattal, és most már támogatják. A japán kultúra megismerése mellett másik szenvedélye a zeneszerkesztés. Napi elfoglaltságát tekintve pedig karbantartó technikus. „Jelenleg az I. D. Software játékprogramok pályaépítésével foglalkozom. A kicsit távolabbi jövőben pedig szociálpszichológus szeretnék lenni, hogy segíthessek az embereknek a problémáik megoldásában.”

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?