A szenci középiskolások tanulmányi kirándulása
2021. október 19. 12:10
Az első helyszínünk ugyanis az alsókorompai Brunszvik-kastély volt, ahol Brunszvik Teréz, a magyarországi óvodák létrehozója töltötte nyarait. A klasszicista stílusú kastélyt épp felújítják, így csak kívülről tudtuk megszemlélni, viszont bejártuk a kastély mögötti hatalmas angolparkot, ami elképesztően dús növényzettel dicsekedhet, s egy több száz éves fával is, amit közösen körül is öleltünk. Élmény volt ez is, hiszen ki tudja, előttünk hány ember fordulhatott már meg ennél a fánál. Köztük az egyik ismert zeneszerző, Ludwig van Beethoven is, aki a kastély legkiemelkedőbb vendége volt. Ő volt az, aki a Brunszvik lányokat bevezette a zene szépségeibe, zongoraórákat adott nekik. A kedves tárlatvezető hölgy örömmel mesélt nekünk Beethoven alsókorompai látogatásairól, a titkos szerelmekről, amelyek a zeneszerző és némelyik kisasszony között szövődtek, és feltehetően zeneművek ihletői is voltak. Megnéztük Beethoven egykori szállását, a kertészházat. A híres zeneszerzőnek állít emléket az épületben berendezett kiállítás.
Ezután egy kisebb túrára indultunk a Kis-Kárpátokban, hogy felfedezzük az erdőben megbúvó Szent Katalin-templom és ferences kolostor romjait. Egy romantikus, kedves hely fogadott bennünket. Piknikeztünk, gyönyörködtünk a tájban, fényképeztünk, olvastunk, beszélgettünk, élveztük a szabadban töltött időt. Kicsit közelebb is kerültünk egymáshoz, ami pont jól jött a felettébb sok külön töltött idő után. A végén le is hangolt minket a tudat, hogy már menni kell. A környezet, amely körülölelt bennünket, ritka nagy kincs, szép emlék lett számunkra.
Hálásak vagyunk tanárainknak, hogy egy ilyen kisebb kirándulást meg tudtak nekünk szervezni ebben a kaotikus, vírusos időszakban is. Reméljük, hogy a jövőben sok hasonló élményben lesz még részünk.
Molnár Viktória, óvodapedagógia és nevelői szakos diák
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.