Fotó: YouTube
Hivatalosan ugyan még nem erősítették meg, hogy Csollány Szilverszter életét úgynevezett műtüdőeljárással próbálják megmenteni, de a magyar sajtó ezt már tényként kezeli. Megszólaltatták azt a tatai nővért is, aki 105 napot volt intenzíven, 42 napot pedig lélegeztetőgépen.
Csollány Szilveszter olimpiai bajnok tornászt december 3-án a koronavírus szövődményeként tüdőgyulladással szállították a soproni kórházba. Az 51 éves tornász állapota romlott, Budapestre szállították, lélegeztetőgépen kezelik – ugyanazzal a módszerrel, amellyel Nagy Gergelyné Hajnalka tatai nővér életéért is küzdöttek. Az egészségügyi dolgozó túlélte a betegséget, de jelenleg is tart a rehabilitációja. Az asszonyt a kemma.hu szólaltatta meg , s ő üzent is a soproni származású, eredményei okán országos ismertségű volt sportolónak:
– Elsősorban azt üzenem a családjának, hogy fogadjanak el minden segítséget, amit csak lehet. Mindenbe kapaszkodni kell, mindenben érezni kell azt, hogy ott van mellette a család és segíti az egészségügyi csoport. Mindenki érte van és mellette áll. Sikerülni fog, sikerülnie kell! Ugyanígy álljon a család is hozzá. Nagyon kemény harc lesz, amely nagyon hosszú ideig fog tartani.
Mi az a műtüdőeljárás, amit Csollánynál is alkalmaznak?
Az ECMO, vagyis extrakorporális membránoxigenizáció egy műtüdőeljárás, amely a beteg testén kívül végzi el a vörösvértestek mesterséges oxigénellátását és a szén-dioxid eltávolítását. (A hagyományos lélegeztetőgép ezzel szemben „csak” oxigént továbbít a tüdőbe és elszállítja onnan a szén-dioxidot.)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.