Miből újíthatjuk fel a lakásunkat?

Pozsony |

<p>A közelgő nyári hónapok a lakásfelújítások főszezonjának számítanak, ám a nehéz gazdasági helyzetben azonban ezt sokan csak kölcsönből képesek megoldani. Milyen hitelt érdemes igényelni e célra, és mely bankok kínálják a legjobb feltételeket? Az alábbiakban erre keressük a választ.</p>

A pénzügyi elemzők egyöntetű véleménye szerint, ha manapság nagyobb összeget szeretnénk igényelni valamely pénzintézettől a lakásfelújításra, a legelfogadhatóbb megoldásnak a jelzáloghitel számít. A többi hitelformához képest ugyanis ez utóbbi esetében kínálja az összes hazai pénzintézet a legalacsonyabb kamatokat, és ezzel együtt a leghosszabb futamidőt. A jelzáloghitelek esetében az éves kamatok – a Pravda napilap által közzétett elemzés szerint – manapság 4-7% között mozognak. Ha a hitelt igénylő házaspár a 35 évnél fiatalabb generációhoz tartozik, még ennél kedvezőbb kamatokra is számíthatnak, hiszen az állam a fiatal házasokat támogatásban részesíti. Ez utóbbinak az elnyeréséhez azonban a havi bevételeink nem haladhatják meg az 1057,19 eurót.

„A bankok kínálnak bármire felhasználható, úgynevezett amerikai jelzáloghiteleket is, amelyeknek az előnye, hogy a pénzintézetnek nem kell elszámolnunk azzal, mire is költöttük el a hitelt” – nyilatkozta Alena Walterová, az Általános Hitelbank (VÚB) szóvivője. A kamatok ezeknél nagyjából fél százalékponttal magasabbak, mint a klasszikus jelzáloghitelek esetében, a futamidő azonban elérheti akár a 30 évet is, az igényelhető összeg felső határát pedig csak a zálogba helyezett ingatlan értéke szabja meg.

„A lakások felújításához manapság a legkedvezőbb kölcsönöknek a lakáshitelek és a fiataloknak nyújtott kedvezményes jelzáloghitelek számítanak” – vallja Štefan Frimmer, a Szlovák Takarékpénztár szóvivője, aki az előnyök között említi azt is, hogy a hitelt fokozatosan is meríthetjük, akár 24 hónapon keresztül. Ennek köszönhetően az ügyfélnek nem kell kezdettől fogva a hitel egész összegéért számított kamatokat fizetnie, csak azért a részért, amit épp merít. A jelzáloghitelek esetében azonban figyelembe kell vennünk olyan tényezőket is, amelyekkel más hiteleknél nem kell számolnunk. Ilyenek, a hitelnyújtási díjon kívül, az értékbecsléssel járó kiadások, és persze a fedezetként szolgáló ingatlan tulajdonlapjaiért a kataszteri hivatal által felszámolt összeg is. A jelzáloghitel elintézéséhez jóval több dokumentumra lesz szükségünk, ami sokakat elriaszt ettől a hitelformától. Az ingatlan zálogba helyezésének köszönhetően ugyan kedvezőbb kamatokhoz jutunk, a szakemberek szerint azonban a jelzáloghitel elsősorban a nagyobb kiadások esetében ajánlható.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?