Esős időben nbotladozom

„40 éves vagyok, és már régen szerettem volna választ kapni arra a kérdésre: miért van az, hogy ha esik az eső, akkor botladozom. Vagyis, ha jön a hideghullám, én már 3 nappal előtte érzem, és ha esik, fáj a fejem, szédülök, morcos vagyok, sőt veszekedős.

„40 éves vagyok, és már régen szerettem volna választ kapni arra a kérdésre: miért van az, hogy ha esik az eső, akkor botladozom. Vagyis, ha jön a hideghullám, én már 3 nappal előtte érzem, és ha esik, fáj a fejem, szédülök, morcos vagyok, sőt veszekedős. Ez nem jó, mert miután durva vagyok a szeretteimmel, megbánom és még jobban szenvedek. Kérem, segítsenek!”

Kedves olvasónk, az ön reagálása a frontra több negatív tényező együttes hatása. Az első a genetikai hajlam, vagyis a frontérzékenység. Akinek még alacsony a vérnyomása is, a légnyomás csökkenésével tovább csökken a vérnyomás, ezért szédeleg és botladozik. Rosszulléttel reagál az időjárás változásaira. Amikor esik, rossz a kedvünk, nem halad a munka. Az első ajánlatom, ne essen pánikba, mert nem tehetünk arról, hogy túlérzékenyek vagyunk a rossz időre. Ha kivételesen akkor is rosszul érezzük magunkat, amikor szép idő van, pl. szurkál a szívünkben, megijedünk, hogy infarktus kerülget, pedig csak pillanatnyi rosszullétről van szó. Ez az állapot annál hamarabb elmúlik, minél optimistábbak vagyunk, mert akkor az agyunkban endomorfin szintetizálódik, amely javítja a kedélyállapotunkat. Bizonyíték erre az, hogy ha jót nevetünk, elmúlik a rosszullét is. Az a nap, amikor nem mosolygunk, elveszett nap. Tudatosítani kell azt is, hogy nincs két egyforma nap, mert az egészségi állapotunk is változik. Sokszor van olyan nap, hogy sok a munkánk, a gondunk, mégis jól érezzük magunkat, mert nincs időnk magunkkal foglalkozni. Csak a nap végén nehezedik ránk a fáradtság. Ilyenkor szoktunk a tévé előtt elaludni, még akkor is, ha jó műsort nézünk. Ám vannak olyan napok, amikor minden rendben van körülöttünk, és mégsem érezzük jól magunkat. Tehát nem kell megijedni, ha pillanatnyi rosszullétet érzünk, mert ez csak átmeneti jelenség.

Ilyenkor a citromfű vagy a levendula segít. Elég illóolajat szagolgatni, vagy illatlámpába cseppenteni néhány cseppet, esetleg teát készíteni az említett gyógynövényekből. A citromfű és a levendula csillapítja a testi vagy lelki fáradtságot. Még azt is megtehetjük, hogy a levendula illóolajat kis üvegcsében a zsebünkben hordjuk, és ha az utcán szívfájdalmat érezünk, és szaporán kezd verni a szívünk, az olajjal bedörzsöljük a szív környékét, és mindjárt jobban fogjuk magunkat érezni. Viszont az, aki túl erős szintetikus gyógyszert szed magas vérnyomás ellen, és a pulzusa 45–50-re csökken, rozmaring illóolajjal masszírozza be a szív környékét, mert abban kámfor van, amely serkenti a szívet, és 5 percen belül az alacsony pulzusszám normalizálódik.

Dr. Nagy Géza természetgyógyász

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?