Már az ősidőkben értékelték a masszázs testre és lélekre kifejtett jótékony hatását. Csekély élettani tudásuk ellenére a régi korok orvosai ezzel a módszerrel igen eredményesen kezeltek különféle betegségeket, sérüléseket és a kimerültséget is.
Hippokratész a Kr. e. 5.
ÉRDEKES
Hippokratész a Kr. e. 5. században, amikor még kevéssé ismerték a vérkeringés folyamatait, leírta, hogy az anatripszis – szó szerinti fordításban „felső dörzsölés“ – nagyobb hatású, mint a végtagok „alsó dörzsölése“.
Az ókori görögök fontosnak tartották a testkultúrát a mentális és a spirituális képességek kibontakoztatásában, ezért masszázsiskolákat létesítettek építészeti remekműveknek számító egészségközpontjaikban, a gimnáziumokban.
ĺrásos emlékek tanúsítják, hogy a Római Birodalom egész fennállása alatt a masszázs az egészségvédelem fontos eleme volt.
A távol-keleti színpadi muzsikusok és színészek mindig is végeztek masszázstanfolyamot művészi fejlődésük elősegítése érdekében.
Bizonyos társadalmakban a masszázs a vendégszeretet kifejezése is. Hawaiiban például lomi-lominak nevezik azokat a jelképes mozdulatokat, amelyekkel becses vendégeiknek kedveskednek.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.