AMIT TE ESZEL, ABBÓL TE LESZEL

Fogszuvasodást gátló édesség
Jó hír az édesszájúaknak: az Egyesült Államokban kifejlesztették a fogszuvasodást gátló édességet, amely nyalóka formájában kerül majd forgalomba.

Fogszuvasodást gátló édesség

Jó hír az édesszájúaknak: az Egyesült Államokban kifejlesztették a fogszuvasodást gátló édességet, amely nyalóka formájában kerül majd forgalomba. A kutató sokéves munkával az ősi kínai orvoslás alapján olyan természetes alapanyagokból állította elő a narancsízű édességet, amelyek megölik a fogszuvasodást okozó baktériumot, a Streptococcus mutans nevű kórokozót – olvasható a UCLA honlapján. A kutató nyolc évvel ezelőtt kezdte el vizsgálni a szájüregben tenyésző mintegy 700 mikroorganizmust, hogy kiderítse, mely baktérium(ok) ludas(ak) a fogszuvasodás kialakulásában. Ezután Wenyuan Shi, a feltaláló megpróbált olyan ellenszert találni, amely csupán a kórokozókat semmisíti meg, de békén hagyja az ártalmatlan, vagy hasznos mikroorganizmusokat. Közel ötvenezer kísérletet végzett el kollégáival, miközben kétezer kínai gyógyfüvet próbált ki. A megfelelő komponenseket az édesgyökérben találta meg. A szuvasodás-gátló nyalóka hosszú távú hatékonyságát kétezer gyermeken kívánják letesztelni. Ami a nyalóka alkalmazását illeti, Wenyuan Shi javaslata szerint tíz napon át naponta kétszer – reggeli után és lefekvés előtt – kell bevetni. A későbbiekben, ha a kezelőorvos másként nem rendeli, fenntartó dózisként évente kétszer, esetleg négyszer kell megismételni a procedúrát.

Hogyan segít a rágógumi?

Amerikai kutatók szerint az ún. vizeleteltereléssel járó radikális cystectomia (húgyhólyag-eltávolítás) utáni rágógumi-fogyasztás előnyösen hat a beteg állapotának javulására, mivel körülbelül fél nappal meggyorsítja a műtét miatt leállt bélműködés visszatérését.

„Újabban a műtét utáni első naptól kezdve naponta három alkalommal rágógumit adunk a betegeinknek. Ennek köszönhetően ezeknél a pácienseknél gyorsabban visszatér a bélmotilitás. A jelenség valószínűleg a rágás által fokozottan aktivált gyomor-bélrendszeri működés, pontosabban az ún. orogasztrikus- és orokólikus reflexek stimulálásának a következménye” – mondta Dr. Raj S. Pruthi. Dr. Pruthi és munkatársai az Észak-Karolina Egyetemen hólyagrák miatt radikális cystectomián átesett betegek két, egyenként 51 fős csoportját vizsgálták. Vizsgálataik szerint a bélgázok távozásának megindulása átlagosan 2,4 nap múlva, az első székletürítés pedig 2,9 nap múlva következett be a rágógumit fogyasztó betegek körében, szemben a kontrollcsoport 2,9 illetve 3,4 napos eredményével. A két csoport között a kórházi tartózkodás szempontjából nem volt különbség. „A rágógumizásnak – ahogyan azt el is várjuk tőle – nincsenek mellékhatásai. Egyszerű, veszélytelen, olcsó és könnyen elérhető „kezelési mód”, mely valóban jótékony hatással lehet a belek és ezáltal az egész szervezet gyógyulása szempontjából” – állítja Dr. Pruthi. Forrás: MTI, Medipress

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?