3 praktikus kültéri szerszám a téli hónapokra

szerszám

Habár a kertészkedésben a tél számít a “pihenő időszaknak,” de azért, aki családi házban lakik az jól tudja, hogy itt bizony mindig akad valami tennivaló. Főleg akkor, ha megérkezik a tél hírnöke, a hó is.

Készüljünk fel az évszakra!

Gyakran halljuk manapság, hogy a mostani telek már nem olyanok, mint 3-4 évtizeddel ezelőtt. A klímaváltozás hatására egyre enyhébb az idő, emiatt a csapadék sokszor eső, ónos eső formájában érkezik.

Ám ez még nem jelenti azt, hogy végleg el kellene búcsúzni a hóeséstől, hiszen bár ritkábban, de azért olykor előfordul egy-egy nagyobb havazás. Aki pedig előrelátó, az nem akkor kezd el gondolkodni egy hólapát beszerzésén, amikor már fehér lepel borítja a tájat, hanem időben megrendeli például a finnshop.hu kültéri tisztításra szolgáló eszközei közül.

Azért is említettük meg ezt a webshopot, mert hivatalos viszonteladóként itt eredeti Fiskars termékek kaphatóak, és aki ismeri a márkát, az jól tudja, hogy tőlük kiemelkedő minőségre számíthat.

Hisz még egy olyan egyszerű (de fizikailag cseppet sem könnyű) feladatban is adódhatnak jelentős különbségek, mint a hólapátolás. Ugyanis, ha az eszköz súlyos és a nyele töri a tenyerünket, netán nem is elég hosszú, akkor hamar a pokolba kívánjuk majd az egész hómentesítést. Ellenben, ha egy könnyű, ergonomikus markolattal rendelkező, állítható lapáttal dolgozunk, akkor sokkal hamarabb végzünk és kevésbé is fáradunk el. 

A fagy és a jég birodalma

Még ha a kiadós havazás egyre ritkább is hazánkban, fagypont alatti hőmérséklet továbbra is sűrűn előfordul telente. S mi történik ilyenkor, ami sok bosszúságot okoz? Bizony, a víz jéggé válik. 

Ez elég kellemetlen akkor, ha például befagy az állatok itatójában vagy a kerti csapadékgyűjtőben a víz, de egyenesen veszélyes is lehet, ha a járdán csúszós jégpáncél keletkezik, amin nagyot lehet esni.

Érdemes tehát a jeget feltörni, felkaparni, amihez ne lapátot, hanem inkább jégvasat használjunk, mert ezzel az eszközzel jóval egyszerűbb. Ne feledkezzünk meg a jégmentesítésről a házunk előtti járdaszakaszon sem, mert ha valaki itt balesetet szenved, azért minket terhel a felelősség. A jég felkaparása pedig sokkal környezetkímélőbb megoldás, mint a sóval, hamuval vagy homokkal való felszórás. 

Biztonság az autóban is

Télen a közúti közlekedéshez is másképp kell viszonyulni, pláne csapadékos időben. A jégkaparó mondhatni erősen ajánlott tartozék, ha a járművet nem fűtött garázsban tartjuk, hisz előfordulhat, hogy egy-egy fagyos éjszakát követően reggelre jégpáncél borítja az autó ablakait. Gyorsabban megtisztíthatjuk az üvegfelületeket, ha az utastérben bekapcsoljuk a fűtést, közben kint elkezdjük lekaparni róluk a jeget.

A csomagtartóba pedig készítsünk be egy összecsukható autós hólapátot, mert nagyon hasznos tud lenni, ha esetleg elakadnánk a hóban. Vagy, ha mi magunk szerencsésebbek vagyunk, akkor segíthetünk azokon, akik viszont bajban vannak. 

PR

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?