Pačinda volt a meccs hőse

Dunaszerdahely |

<p>Drámai rangadón a jól futballozó DAC több mint 5200 néző előtt, Pačinda hajrában elért duplájával fordított, és 2:1-re legyőzte a nagyszombati Spartakot a labdarúgó Fortuna Liga 2. fordulójában. Eddig százszázalékos a Maric-csapat, amely vasárnap a Slovant fogadja.</p>

A DAC kezdte jobban a vasárnap esti derbit, Sarr lövését Strapák védte, majd Szarka bombája egy védőről szögletre pattant. A hazaiak voltak az aktívabbak, ám a vendégek jól védekeztek. Fél órát kellett várni az első nagyszombati kapura lövésre, Halilovic távoli próbálkozását Tujvel védte. A túloldalon Straka éles szögből leadott szabadrúgása a kapufán csattant, a kipattanó labdát nem sikerült a kapuba juttatni a dunaszerdahelyi játékosoknak. A 41. percben váratlanul góllal végződött a nagyszombatiak első valamirevaló támadása: felesleges labdavesztés után Vojtuš futott el a jobb szélen, középre ívelt, és Mikovič 11 méterről a hálóba lőtt – 0:1. Röviddel a szünet előtt Sarr centikkel fejelt a kapu fölé. A fordulást követően nagyobb sebességre kapcsolt a DAC, Polievka kísérlete az oldalhálóban kötött ki. Ezután a csereként beállt Jurčo egyenlíthetett volna, de közeli lövése előbb fölé, majd mellé szállt. Már-már úgy tűnt, el vannak átkozva a vendéglátók, de a lelkes szurkolók nem adták fel, zúgott a „Mindent bele”, és a „Harcoljatok”. A sárga-kékek egyre elkeseredettebben rohamoztak, igyekezetüket a 81. percben végre siker koronázta: Ljubicic kényszerítője után Pačinda a hosszú sarokba lőtt – 1:1. Nem elégedtek meg a remivel a hazaiak, továbbra is támadásban maradtak, a hajrában a kitörő Szarkát a szerb Nikolics utolsó emberként szabálytalanul szerelte a 16-oson belül. Smolák bíró nem habozott, tizenegyest ítélt, és kiállította a nagyszombati védőt. A büntetőt Pačinda biztosan értékesítette – 2:1. A végjátékban a Kassáról érkezett szélső duplájával négy perc alatt fordított a DAC, amely két forduló után százszázalékos. Ez volt a dunaszerdahelyiek jubileumi, 200. élvonalbeli győzelme. Pozitívum, hogy rendbontás nélkül zárult a nagy érdeklődéssel várt rangadó. „Nagyon boldog vagyok, hogy másodszor is nyertünk, az csak hab volt a tortán, hogy ismét én lőttem a győztes gólt. Segíteni jöttem, örülök, hogy hasznos tagja vagyok az együttesnek. Sokáig úgy tűnt, hogy kikapunk, de nem adtuk fel, és fantasztikus drukkereink segítségével begyűjtöttük a három pontot. Bízom benne, hogy ott lehetünk az élmezőnyben – mondta lapunknak a 26 éves Erik Pačinda, akit a stadionból való távozásakor a bejáratnál több DAC-hívő ütemes tapssal és nevét skandálva várt. – Alig tudok szóhoz jutni a meghatottságtól, tudtam, hogy nekünk van a legjobb szurkolótáborunk, amely űz-hajt bennünket, de erre azért nem számítottam. Óriási változás ez számomra, hiszen Kassán csupán nyolcszázan jártak meccsre, és azok is csendben voltak…” A lefújás után hatalmas ünneplés volt a stadionban, a drukkerek óriási vastapssal jutalmazták kedvenceik teljesítményét. Egyébként a szurkolók a tizenhetedik percben „Még mindig eggyel kevesebben vagyunk” transzparenssel tiltakoztak a Nagyszombati Rendőri Testület Kerületi Igazgatóságának azon döntése ellen, hogy nem csökkentette Domonkos Roland 2016. február 28-ig szóló eltiltását. (A DAC-drukkert tavaly októberben tiltották el a szurkolói erőszakról szóló törvényre hivatkozva, mivel egy transzparensen a rendőröket becsmérelte.) „Remek mérkőzés volt, futballistáink kezdettől letámadták az ellenfelet, és végig fantasztikusan játszottak. Sokkolta a csapatot, hogy akkor kaptuk a gólt, amikor mi irányítottunk. A második félidőben megpróbáltuk fokozni a tempót, és sikerült fordítanunk. Pačinda most is igazolta klasszisát” – értékelte a derbit Tomislav Maric, a DAC vezetőedzője. „Remek hangulatú, színvonalas derbit láttak a szurkolók. Sűrű a programunk mostanában, ennek ellenére játékosaink jó teljesítményt nyújtottak, nagy kár a kimaradt helyzetekért. A cserejátékosaimtól jóval többet vártam, de nehéz úgy csapatot építeni, hogy sorra eladják a kulcsembereket. Szerintem a tizenegyest megelőző szabálytalanság a tizenhatoson kívül történt” – szögezte le Juraj Jarábek, a nagyszombatiak szakvezetője, akinek a menesztését követelték a csalódott Spartak-drukkerek. A DAC jelenleg holtversenyben a 2. helyen áll, és vasárnap (19.00) a pozsonyi Slovant fogadja.