NHL - Hazai sikerével előnybe került a Washington a döntőben

Washington | A Washington Capitals 3-1-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének harmadik mérkőzésén magyar idő szerint vasárnap hajnalban, így 2-1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.
MTI

2018. június 3. 09:11

Washington Capitals
- TASR/AP-felvétel

A Stanley Kupáért folyó következő összecsapást ugyancsak a fővárosban rendezik közép-európai idő szerint kedd hajnalban.

A Capitals ezt megelőzően egyszer, még 1998-ban volt fináléban, akkor 4-0-s összesítéssel kikapott a Detroit Red Wingstől, azaz a mostani volt a történelmi első hazai diadala Stanley Kupa-döntőben.

Eredmény:
Stanley Kupa, döntő, 3. mérkőzés:
Washington Capitals-Vegas Golden Knights 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)
------------------------------------------------------------
gól: Ovecskin (22.), Kuznyecov (33.), Smith-Pelly (54.), illetve Nosek (44.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Washington javára.

Az előző mérkőzésen megsérült a rájátszás pontlistáját vezető Jevgenyij Kuznyecov, a Washington orosz csatára, aki most tudta vállalni a játékot. És a második percben majdnem gólpasszt adott honfitársának, Alekszandr Ovecskinnek, azonban Marc-Andre Fleury hatalmas bravúrral védett. Később kimaradt egy-egy emberelőny, ráadásul a korong egyszer a vegasi kapuba került, ám Fleury akadályozása miatt büntetés következett.

A második harmad hazai góllal indult. Komoly "tűzijáték" alakult ki a vegasi kapu előtt, Fleury több ízben is hárított, azonban amikor a korong Ovecskin elé került, a sztár előrevetődve, fonákkal nem hibázott (1-0). Ez volt a csatár 14. találata a mostani playoffban, amellyel beérte a klubcsúcsot 1990 óta eddig egyedül vezető John Druce-t, és az idei rájátszásban pedig szintén az élre került a winnipegi Mark Scheifele-val közösen.

Kisvártatva egyenlíthetett volna a Golden Knights, de Braden Holtby védte Jonathan Marchessault próbálkozását. A meccs derekán emberelőnyben Ovecskin bombázott, Fleury a lepkéskesztyűvel óriásit mentett. A 33. percben a korongszerzés utáni kontrát Kuznyecov váltotta gólra. Kivárt, majd mértani pontossággal a vendég kapus botoskesztyűje alatt betalált (2-0).

Egy áthúzódó kiállítás miatt hazai helyzetekkel indult a záró felvonás, és T.J.Oshie a kapuvasat találta el. A 44. percben azonban a "semmiből" szépített a Vegas. Az előző meccs egyik hőse, Holtby a hátsó palánknál fonákkal szerette volna megjátszani a pakkot, azonban a letámadó Pierre-Edouard Bellemare ütőjét találta el, és a berobbanó - az első összecsapáson 4-4 után két gólt szerző - Tomas Nosek az üresen maradt kapuba lőtt (2-1).

Az 54. percben Shea Theodore a letámadó Jay Beagle miatt elütött a korong felett, a hazai játékos egyből középre passzolt, ahol Devante Smith-Pellynek már nem volt nehéz dolga a keresztléc alá emelni (3-1). Az utolsó percekben Fleury helyett mezőnyjátékost küldött a jégre a vegasi edző, Gerard Galant, ám még ziccerig sem sikerült eljutni. A Golden Knights először veszített egymást követő két találkozót a playoffban.

Nehéz időkben van a legnagyobb szükség gyors, megbízható tájékoztatásra. Jövőnkről, biztonságunkról, egészségünkről csak hiteles információk birtokában dönthetünk. Az ujszo.com ezért dolgozik. A gazdaság megroppanásával ugyanakkor hirdetési bevételeink csökkennek.

Ahhoz, hogy továbbra is fontos információkkal tudjuk segíteni olvasóink döntéseit, nélkülözhetetlen marad a szerkesztőség alapos, összehangolt munkájának fenntartása. Hisszük, hogy most van a legnagyobb szükség ránk.

Ezért kérjük olvasóinkat, ha lehetőségük van rá, támogassák az ujszo.com működését. Számítunk Önökre! Önök is számíthatnak ránk! Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra! Köszönjük.