Legyőzték az Intert a komáromiak

A komáromi KFC megszerezte harmadik győzelmét a II. labdarúgóligában, az újoncok összecsapásán 3:2-re verte a pozsonyi Intert.
ÚJ SZÓ ONLINE

2017. október 16. 14:48

A 12. fordulóra végre állandósulni látszik a bajnokság kezdete előtt néhány nappal összeomlott Duna-parti gárda kezdője, ám az előzmények alapján és a papírforma szerint a pozsonyi csapat mindenképpen favoritnak számított.

A komáromiak lelkesebben és jóval elszántabban kezdtek, mint az a korábbi meccseken tapasztalható volt. Mindjárt a kezdőrúgás után meglódultak a pozsonyiak kapuja felé, a 2. percben Bilik meredek passzával Goran Matics húzott el a bal szélen, a tizenhatos sarkánál két védőt kicselezett, és jobbal félmagasan a jobb sarokba lőtt – 1:0. A gól után a Duna-partiak fölényben játszottak, több veszélyes támadást vezettek, mint a vendégek. Az első negyedóra végén a támadásra mindig kész Militosyan lefutotta védőjét a jobb oldalon, s 16 méterről leadott éles lövését a vendégek kapusa ujjbeggyel tolta a rövid felső sarok fölé. A 23. percben Militosyan a bal szélen tűnt fel, vele egy magasságban tört a kapura Kurucz Ádám, aki elé hajszálpontosan passzolt a kilences mezt viselő örmény származású csatár, s a komáromiak fiatal nyolcasa kapásból lőtt a jobb alsó sarokba – 2:0. Egy perccel később Militosyan ismét ziccerbe került, de a pozsonyi kapus bravúrral mentett. A következő pozsonyi támadásnál a gólörömök hatása még ott volt a komáromi fejekben, ami csökkentette a védők koncentráltságát, és gyors pozsonyi szépítést eredményezett. A komáromi ötös körül pattogó labdába Patrik Fedor tette bele a lábát, ami a Duna-partiak hálójában kötött ki – 2:1. A szépítés után a fővárosiak kétszer is veszélyeztettek, de az eredmény a félidő végéig már nem változott. A 41. percben a rengeteget futó Kurucz Ádám került még gólhelyzetbe, de helyezett lövését az Inter kapusa jó érzékkel védte.

A második félidő első perceiben a komáromiak óvatosabban játszottak, nyilván a megszerezhető három pont reményében. A pozsonyiak viszont fokozták aktivitásukat, és többet is szabálytalankodtak. Egy belépésük túl keményre sikerült, az 57. percben a gólszerző Patrik Fedor kaszálta el a kapu felé vágtató Hovsepyant, amiért piros lapot kapott. A kiállítás után a vendégek még támadóbb szellemben játszottak, a komáromiak játékán viszont nem érződött az emberelőny. Játékukból ezt kiérezték a pozsonyiak, és ennek tudatában játszottak. A komáromiakat komolyabb erőbevetésre egy nagy potyagól ösztönözte, illetve kényszerítette, amelyet egy ártalmatlan helyzetből kaptak a 60. percben. Egy pontatlan hosszú pozsonyi passz után az alapvonal felé gurult a labda, Bilik kísérte. Közben az egyik pozsonyi csatár hátulról beérte Biliket még az alapvonal előtt, bejátszotta a labdát a komáromi játékos lába elől az ötösre, ahova időben érkezett Jakub Šulc, s kényelmesen bebelsőzte a komáromi kapuba – 2:2. Ezzel a biztosnak látszó hazai győzelem reménye elhalványult, de Peter Zelenský védencei újból lábra kaptak. Goran Matics – aki lát a pályán – meredek passzal szöktette Militosyant, ő a védője mögé került, és a kimozduló kapus mellett éles szögből megrezegtette a pozsonyiak hálóját – 3:2. Az Inter még mindig megpróbálkozott az egyenlítéssel, de a három pont végül megérdemelten Komáromban maradt.

Peter Zelenský edző egy picit megkönnyebbülten értékelt: „Sok felesleges hibát vétettünk most is, de most nagyon akartak a fiúk, játszott a csapat. Ebben a szellemben kell dolgoznunk és folytatnunk. Sok munka vár ránk.”

Jóba Mihály

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.