Kikapott a listavezető Zselízen

Zselíz | A listavezető ekeliek komoly játékerőt képviselnek, ám a hazai zselíziek fantasztikus küzdeni akarásuknak és fegyelmezettségüknek köszönhetően 1:0-ra legyőzték őket a nyugat-szlovákiai V. fociliga keleti csoportja 9. fordulójában.
Ábel Gábor

2020. október 9. 13:45

zseliz
Botlott a listavezető a zselíziek otthonában. (Pólya Zsolt felvétele)

Siralmas látványt nyújtott az üresen szunyókáló, nemrég felújított stadion, amelyben a játékosokon, a szakmai stábon, a rendezőkön és a játékvezetőkön kívül mindössze egy civil személy, lapunk tudósítója tartózkodott.

A találkozó óvatos tapogatózással kezdődött, majd a 10. percben Šál Richárd szögletét hárították a védők, ám a labda ismét a sarokrúgás végrehajtójához került, aki az üresen hagyott Rotík Sebastiánhoz továbbított, a csatár pedig bepörgette a lasztit Fél Károly kapujába – 1:0. Tíz perccel később Turza Ronald, a tavaly nyáron (talán) végérvényesen Ekelre visszatérő egykori gólvágó bal oldali beívelését elhibázták a berobbanó csatárok, az ellentámadás során pedig Šál cselezett ki két védőt, de lövése alaposan célt tévesztett. Nem sokkal ezután az ekeli Jokel fejesét Balogh Patrik kapus hárította, aztán Müller Péter a vendégek kapufáját célozta meg és találta is el, az ellentámadásból viszont Szilágyi Szilárd jókora helyzetben fölé fejelt. A 37. percben Kokoška ugrott ki a hátvédek gyűrűjéből, lövése azonban Fél ölében landolt. Közben Szilágyi másodszor is eltalálta a kapufát, ezúttal a felső lécet, előtte pedig a konstrukció bal felét.

A második félidőt fejesek sora vezette be, először Dobiáš, majd a túloldalon a góllövőlistát vezető Szilágyi közelről fejelt a kapu mellé. A 66. percben a vendégek háromszor is túljárhattak volna Balogh eszén, de elfuserálták a kínálkozó lehetőséget, majd az ekeli Csinger bombázott kapu fölé.

A véghajrában a hazaiak növelhették volna góljaik számát, ugyanis Šál szabadrúgását Fél csak kiütni tudta, de Rotík és Víglaš két méterről sem volt képes a labdát a hálóba pofozni. Néhány pillanat múlva a vendégek portása kapujából messzire kifutva szerelte a csereként beállt gól-éhes Číkot.

„Az elmúlt hetekben fokoztuk az edzések hatékonyságát, ami érezhető is teljesítményünkön. Tudtuk, hogy az ellenfél nagy falat lesz, de nem ijedtünk meg tőle. Az alázat és a lelkesedés ezúttal meghozta gyümölcsét” – nyilatkozta lapunknak Šál Richárd zselízi játékosedző, akit nemrég bíztak meg az alakulat szakmai irányításával.

Az ekeliek trénere kissé felindulva, kritikus hangnemben értékelte szereplésüket. „Minden tiszteletem az ellenfélé, de ezt a meccset már az öltözőben vagy még a buszban elbuktuk. Senkit sem akarok megsérteni, de egy-két játékosnak el kell gondolkodnia, hogy mi is az a futball. Abszolút korrekt volt az ellenfél, nem kellett volna mást csinálnunk, csak focizni és értékesíteni a helyzetek tömkelegét. Kellő összpontosítás nélkül nem lehet pontokat szerezni” – jegyezte meg Uzola István, az ekeliek játékosedzője, aki annak idején a komáromi KFC, a Vasas, a DAC és a Vágsellye csapataiban is megfordult játékosként.

Az alsó-csallóköziek hat győztes meccs után szenvedtek vereséget, így pillanatnyilag meg kell elégedniük a harmadik hellyel, a zselíziek pedig a nyolcadik helyre tornázták fel magukat.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.