GALÉRIA: Ismét tizenegyest hibázott, és kikapott a Téglamezőn a DAC

A DAC labdarúgócsapata 2:0-s vereséget szenvedett a Slovan otthonában a pozsonyi Téglamezőm a Fortuna Liga 18., utolsó őszi fordulójában. A sárga-kékek még 0:0-nál büntetőt rúghattak, de Davis lövését védte Šulla.
Bőd Titanilla

2019. december 7. 17:20

DAC
- Somogyi Tibor felvétele

A DAC kezdőcsapatában volt egy meglepetés: arra számítani lehetett, hogy Kružliak nem épül fel a hátsérüléséből, de Ramirez sem tudta vállalni a játékot, így középcsatárként a 18 éves, ghánai Ernest Boateng lépett pályára.

A helyi műsorközlő a hazai fehér sólymok és Mangalaci párharcaként vezette fel a mérkőzést, amely előtt az égszínkékek akár ötszámjegyű nézőszámban is reménykedtek, de ez nem jött össze, 8600 néző volt.

Még el sem kezdődött a meccs, a pozsonyi drukkerek már „kurvamagyaroztak”, a vendégszektor „Szlovákok, nincsen hazátok”-kal és „Ria, ria, Hungáriá”-val válaszolt.

Az első negyedórában a DAC birtokolta többet a labdát, de a Slovannak volt egy veszélyesebb akciója. A 15. percben büntetőhöz jutott a DAC, Abena és Boateng találkozása után a 16-osban. A labda mögé Davis állt, de csakúgy, mint egy héttel ezelőtt a nyitraiak ellen, most is kihagyta! Ezúttal jobban rúgta, de Šulla a kapufa segítségével védett.

Galéria
dac-slovan-1
dac-slovan-2
dac-slovan-3
dac-slovan-4
+33

Öt perccel a kimaradt büntető után – szintén az előző mérkőzéshez hasonlóan – Divkovic kapott jó labdát egy labdaszerzés után a bal oldalon, de most Šulla jól zárta a szöget.

A Slovan inkább játszott kivárásra, de azért ha Sporar jó labdát kapott, könnyű lábbal alakított ki magának lövőhelyzetet…

A 26. percben Blackman mutatta meg, hogyan is kell behatolni a tizenhatosba, és jól is csavarta a labdát, a lövésre talán Šulla sem számított, de az kevéssel a kapu fölé szállt.

A 32. percben a Slovan lőhetett éles szögből, kb. 17 méterről egy szabadrúgást, Holman fű alatt kapura tűzte, a kapufáról jött ki a labda. Két perccel később viszont a pozsonyiak megszerezték a vezetést: a szokásos módon Moha adta középre a labdát laposan majdnem az alapvonaltól, a védelem és a kapus sem tudott tisztázni, és Rabiu középről a hálóba lőtt – 1:0. Négy percre rá majdnem növelte előnyét az égszínkék csapat: Sporar fejesét a vetődő Jedlička nem érte el, de a kapufa megmentette.

A DAC játékából valahogy kiveszett a meglepetés lehetősége, becsülettel igyekeztek összeszedni a labdákat, de a rock and rollos megindulások most elmaradtak.

A második félidőt a Slovan kezdte jobban, és az 53. percben növelte előnyét – Holman találta meg Sporart egy védő mögött, a szlovén csatár pedig elfektette Jedličkát, és a hálóba passzolt – 2:0. A dunaszerdahelyiek reklamáltak, mert a Slovan gyors támadása egy olyan szituációból indult, amikor szabálytalankodtak egy DAC-játékossal szemben, de ez a lényegen már nem változtatott.

Slovan–DAC 2:0 (1:0)

Góllövők: Rabiu (34.), Sporar (53.).

Sárga lap: Abena, ill. Blackman, Vida K.

Játékvezető: Chmura, 8593 néző.

SLOVAN: Šulla–Pauschek, Abena, Bozsikov, De Marco–De Kamps, Rabiu (79. Ljubicic)–Daniel, Holman (86. Ratao), Moha (74. Drazsics)–Sporar.

DAC: Jedlička–Blackman, Oravec, Beszkorovajnij, Davis–Vida Máté, Fábry, Ronan– Vida Kristopher, Boateng, Divkovic.

A 63. percben Sporar kedvére végigszlalomozhatott a DAC védelmén, de Jedlička spárgázva óriásit védett.

A sárga-kékek próbáltak valamit kezdeni az eredménnyel, de kevés sikerrel: Boateng a tizenhatoson belül passz vagy lövés helyett elbotlott a saját lábában, Vida Kristopherhez alig jutott el a labda, Divkovic távoli próbálkozásai nem jelenthettek gondot Šullának. Négy perccel a lefújás előtt Boateng kemény lövése a kapu mellé szállt. A végén már teljesen kitámadott a DAC, de szépítenie nem sikerült.

A hosszabbításban még a Slovannak is volt egy helyzete, Rataóval szemben Jedlička védett.

A Téglamezőn így papírforma-eredmény született, a Slovan pedg tízpontos előnnyel telelhet a Fortuna Liga táblázatának élén.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.