Atlétikai Eb – Baji Balázs ezüstérmes

Amszterdam |

<div>Kilenc nemzet versenyzője nyerte a kilenc szombati versenyszámot az amszterdami szabadtéri atlétikai Európa-bajnokságon, Baji Balázs gátfutásban ezüstöt nyert.</div>

A házigazda Hollandiának is jutott a legfényesebb medálból, a hétpróbázók versenyét – amelyben Krizsán Xénia negyedik, Zsivoczky-Farkas Györgyi ötödik lett – Anouk Vetter nyerte. A férfi diszkoszvetők versenyében a pekingi olimpia ezüstérmese, Piotr Malachowski diadalmaskodott, Kővágó Zoltán hatodikként zárt. A magyar küldöttségnek is jutott egy érem, Baji Balázs második lett 110 méteres gátfutásban a francia Dimitri Bascou mögött. A legutóbbi Eb-n negyedik magyar gátfutó 13.28 másodperces idejével egy századdal megdöntötte saját országos csúcsát, amelyet a délutáni elődöntőben még csak beállított. Az aranyérmet a francia Dimitri Bascou szerezte meg 13.25 másodperccel. A békéscsabai versenyző a mezőny közepén volt a rajtot követően, de fokozatosan zárkózott fel, féltávnál harmadik volt, aztán feljött a második helyre, de a végül győztes Bascou-t már nem volt esélye utolérni.Baji a magyar küldöttség második érmét nyerte az amszterdami kontinensviadalon: csütörtökön Márton Anita lett második súlylökésben.  Eredmények: férfiak: 1500 m, Európa-bajnok:    ---------------------   Filip Ingebrigtsen (Norvégia) 3:46.65 perc2. David Bustos (Spanyolország) 3:46.903. Henrik Ingebrigtsen (Norvégia) 3:47.18   110 m gát, Európa-bajnok:    ------------------------   Dimitri Bascou (Franciaország) 13.25 mp2. Baji Balázs 13.283. Wilhem Belocian (Franciaország) 13.33  diszkoszvetés, Európa-bajnok:    ----------------------------   Piotr Malachowski (Lengyelország) 67,06 m2. Philip Milanov (Belgium) 65,71 3. Gerd Kanter (Észtország) 65,27 ...6. Kővágó Zoltán 64,66 hármasugrás, Európa-bajnok:    --------------------------   Max Hess (Németország) 17,20 m2. Karol Hoffmann (Lengyelország) 17,16 3. Julian Reid (Nagy-Britannia) 16,76      nők:800 m, Európa-bajnok:    --------------------   Natalija Priscsepa (Ukrajna) 1:59.70 perc2. Renelle Lamote (Franciaország) 2:00.19 3. Lovisa Lindh (Svédország) 2:00.37 5000 m, Európa-bajnok:    ---------------------   Yasemin Can (Törökország) 15:18.15 perc2. Meraf Bahta (Svédország) 15:20.54 3. Stephanie Twell (Nagy-Britannia) 15:20.70 hétpróba, Európa-bajnok:    -----------------------   Anouk Vetter (Hollandia) 6626 pont2. Antoinette Nana Djimou (Franciaország) 64583. Ivona Dadic (Ausztria) 64084. Krizsán Xénia 62665. Zsivoczky-Farkas Györgyi 6144 gerelyhajítás, Európa-bajnok:    -----------------------------   Tacjana Haladovics (Fehéroroszország) 66,34 méter2. Linda Stahl (Németország) 65,25 3. Sara Kolak (Horvátország) 63,50  rúdugrás, Európa-bajnok:    -----------------------   Jekaterini Sztefanidi (Görögország) 4,81 méter2. Lisa Ryzih (Németország) 4,703. Angelica Bengtsson (Svédország) 4,65