49. Ipoly-kupa, ezúttal a morva címvédő nélkül

Ipolykupa48

Postán érkezik Ipolyságra az Ipoly-kupa. Címvédőként a morvaországi Valašské Meziříčí gimnáziumából küldik vissza a vándorserleget, mivel az ottani állam-ünnep miatt nem tudták vállalni a részvételt.

„Először fordul elő 48 év után, hogy nélkülük zajlik a futball- és a röplabdatorna. A 49. kiírás során nyolc iskola indít csapatot a középiskolások hagyományos nemzetközi versenyén pénteken (rajt 9.00-kor), amely egyben 12. alkalommal lesz Ferdinand Daučík-emlékkupa. Nem mindegyik intézmény csapata játszik mindkét tornán, így fordulhat elő, hogy fociban a helyi stadionban hat, röplabdában iskolánk tornatermében öt együttes lép pályára. Mióta egynapos lett a kupa, ahol kevesebb a diák, választaniuk kell, s abban a sportágban indulnak, amelyben erősebbnek érzik magukat – tájékoztatta lapunkat Gajdács Mónika, a társzervező Szondy György Gimnázium igazgatója. – Nagyon örülünk, hogy újra megszervezhetjük a szép múltú kupánkat, melyet annak idején fociban Révész Ferenc, röplabdában a szlovák gimiben Alexander Harna indított útjára. Reggel kiemelés nélkül csoportokba osztjuk a csapatokat, után a helyosztók következnek, a legjobb négy számára pedig elődöntővel és bronzmeccsel vagy döntővel zárul a címvédő nélkül sorra kerülő torna. Iskolánk megint röplabdában esélyesebb, a tavalyi második hely után ismét dobogóra érhetünk. Kispályás fociban elsősökből és másodikosokból áll össze a fiatal csapat, azt várjuk a fiúktól, hogy aznapi legjobbjukat nyújtsák. Idén ismét megkoszorúzzuk a torna névadójának, Ferdinand Daučíknak az emléktábláját.”

Érdekes

Az induló iskolák:

  • Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság;
  • Műszaki és Szolgáltatóipari Szakközépiskola, Ipolyság;
  • Gymnázium Šahy;
  • Szondy György Gimnázium, Ipolyság;
  • Lipthay Béla Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Szécsény;
  • Madách Imre Gimnázium, Vác;
  • Balassi Bálint Gimnázium, Balassagyarmat;
  • Gymnázium Andreja Sládkoviča, Krupina.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?