Svájci segélyszállítmány érkezett a királyhelmeci kórházba

LECZO ZOLTÁNKirályhelmec.

LECZO ZOLTÁN

Királyhelmec. Közel tíztonnányi segélyszállítmány érkezett Svájcból a helyi kórházba, az egészségügyi intézményben idén már a második ilyen küldeményt fogadhatták.

Hencel Klára, a királyhelmeci kórház igazgatója lapunknak elmondta, a nyugat-európai ország máltai lovagrendje által gyűjtött adományok Rebres Mihály helyi római katolikus plébános hathatós közreműködésének és segítségének köszönhetően jutottak el hozzájuk. Április 24-én egy szállítmány bútort kaptak, most pedig egyebek mellett kórházi ágyak, tolószékek, járókeretek, szekrények, takarítógépek, ágyhuzatok és más, a kórház számára jól használható tárgyak érkeztek. A svájciak önzetlen felajánlása nagy segítséget jelent az intézménynek, melynek csupán a szállítás költségeit kellett vállalnia. Az intézményvezető tájékoztatása szerint a svájci partnerszervezettel a továbbiakban is szeretnének együttműködni, ugyanis több olyan kórházi gépre és berendezésre is szükségük volna, melyek beszerzési költségeit csak nagy nehézségek árán tudnák előteremteni. A királyhelmeci kórház egyébként tavaly ünnepelte átadásának 50. évfordulóját. A városban az első közkórházat gróf Mailáth József építtette, ezt 1897. május 18-án nyitották meg. Az intézmény a Királyhelmeci Szakközépiskolának jelenleg otthont adó Rákóczi utcai épületben működött. A kórház 1953-ban újította meg tevékenységét, ekkor húsz ággyal működő rendelőintézet is nyílt a városban. Egy évvel később a kórházi ágyak számát 82-re emelték – az intézményben ekkor nőgyógyászati és szülészeti, gyermek- és belgyógyászati osztály működött, a sebészeti osztályt 1956-ban nyitották meg. Az új kórház építése 1959 márciusában kezdődött el, a kezdeti időszakban azonban a fekvőrészleg Tiszacsernyőben működött. Az építkezés 1962-ben fejeződött be, az ünnepélyes átadásra azonban csak 1964. november 7-én került sor – az intézmény igazgatója akkor Adler Lajos volt.

A királyhelmeci kórháznak és Rendelőintézetnek hosszú évtizedekig kihelyezett részlegei működtek Tiszacsernyőben, Leleszen és Bodrogszerdahelyen, illetve több királyhelmeci épületben is. A jelenleg kb. 56 ezer beteget ellátó kórházban tavaly decemberben 824 910 euró értékben két sikeres európai uniós pályázat megvalósítása fejeződött be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?