<p>Február elsejétől harmadik ciklusát kezdheti meg az Ipari Szakközépiskola élén Vetter János, régi-új igazgató.</p>
Régi-új igazgató a komáromi Ipari Szakközépiskola élén
Az iskola fenntartója, a Nyitra Megyei Önkormányzat a törvényből adódóan öt év elteltével hirdetett ismét pályázatot a posztra, amelyre ezúttal is – csakúgy, mint öt évvel ezelőtt – egyedül Vetter János nyújtotta be jelentkezését.
„Hosszú dilemma után döntöttem úgy, hogy ismét megpályázom az igazgatói posztot – árulta el Vetter János. – Szerencsére az elmúlt években is megmaradt a jó viszony a kollégákkal, és a diákokat is helyükön tudom kezelni, tehát nem az iskolán belüli viszonyok bizonytalanítottak el. Vacillálásom oka az iskolaügy általános hazai helyzetéből adódott: a normatív támogatás bevezetése óta hovatovább a túlélésért kell harcolniuk az iskoláknak, ezt pedig rengeteg energiát felemészt. Nehéz úgy motiválni a kollégákat, hogy egyrészt állandóan a pénzhiányra panaszkodunk, másrészt innovatív ötleteket várunk el tőlük.” Ami miatt azonban ismét vállalta a feladatot, az egyrészt éppen a kollégák bizalma, másrészt azok az eredmények, amelyeket az elmúlt 10 év során sikerült felmutatnia. A beruházások közül mindenképpen említésre méltó a kollégium felújítása, valamint az iskolaépületben egy közösségi hely, aula kialakítása, másrészt olyan nemzetközi pályázatokon való részvétel, mint a Leonardo, a Comenius vagy a Socrates program, aminek köszönhetően sok diákjuk külföldi tanulmányutakon vehetett részt. „Ezen az úton szeretnék haladni, a diákszálló után az iskolaépület felújítása az egyik cél, megvalósítása viszont csak pályázati forrásból elképzelhető. Intenzíven ápoljuk az oktatásiszakmai együttműködést partneriskoláinkkal, ezentúl is részt veszünk tanulmányi és eszközfejlesztésre szolgáló pályázatokon és a sikeresen futó felnőttképző tanfolyamokat is folytatni szeretnénk” – szólt terveiről az igazgató. Hozzátéve: döntése meghozatalakor az újabb kihívások is motiválóan hatottak.
Vetter János ugyanakkor nem titkolta aggodalmát a hazai oktatási rendszert illetően. „Egyre nagyobb a harc a középiskolák között a diákokért, és olyanok is bekerülnek a gimnáziumokba, illetve középiskolákba, akik képességeik alapján nem oda valók. Ezzel elhalásszuk a gyerekeket a szakmunkásképzők elől, ami oda vezet, hogy néhány év múlva nem találunk majd jó szakmunkásokat. Tudom, ezzel most magam ellen is beszélek, mert nekünk is az az érdekünk, hogy megteljenek az osztályaink, hiszen a normatív támogatás erre kényszerít minden iskolavezetőt. Úgy gondolom azonban, az államnak bele kellene kissé nyúlnia ebbe a folyamatba, nem lenne szabad teljesen a piacra bíznia a szelekciót” – mondta az igazgató.
Az Ipari Szakközépiskolát jelenleg 610 diák látogatja, a 25 osztályból 20 magyar tanítási nyelvű. A következő tanévben 4 magyar és 2 szlovák osztály indítására kaptak engedélyt, a magyar osztályok közül 1-1 lesz gépészet és műszaki informatika szakirányú, kettő pedig elektrotechnikai.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.