Huszonnégy termék kapott regionális védjegyet

BARTALOS ÉVAVezekény. Pénteken adták át a Malodunajsko-Galantsko (Galánta környéke és Kis-Duna mente) regionális termékvédjegyeket az Öreg-Feketevíz és a Dudvág Helyi Akciócsoport (HACS) területén működő vállalkozóknak.

BARTALOS ÉVA

Vezekény. Pénteken adták át a Malodunajsko-Galantsko (Galánta környéke és Kis-Duna mente) regionális termékvédjegyeket az Öreg-Feketevíz és a Dudvág Helyi Akciócsoport (HACS) területén működő vállalkozóknak. Az első körben tizenkilenc vállalkozó kapta meg a tanúsítványt.

A regionális termékvédjegy célja a tradicionális, helyi termékek és szolgáltatások eladásnak támogatása, a vállalkozások, a hagyományok népszerűsítése és a környék gazdasági fejlődésének ösztönzése. Dobosy Pál, az Öreg-Feketevíz HACS elnöke, Felsőszeli polgármestere kijelentette, a kisvállalkozások és a helyi termékek felkarolása igazából az állami szervek feladata volna. „Nem állítom, hogy a márkajegy a vállalkozások minden problémáját azonnal megoldja, ez egy hosszabb folyamat kezdete” – mondta a jelenlévőknek Dobosy Pál. A találkozón 24 termék kapta meg a regionális termékvédjegyet, később bővíthetik az áruk sorát. A termékeket egy kilenctagú szakmai bizottság ellenőrizte. Perleczky Gábor, a bizottság elnöke lapunknak elmondta, két kérvényt kellett elutasítaniuk. Néhány pék- és hústermék nem kapta meg a regionális védjegyet, mivel nem jellemző a régióra, illetve nem hagyományos módon készül. „A kérvényben minden vállalkozó pontozta a saját termékét, majd a bizottság ellenőrizte a pontokat. A terméknek legalább 13 pontot kellett elérnie ahhoz, hogy megkapja a védjegyet” – nyilatkozott Perleczky Gábor. A készítmények tükrözik a régió hagyományait, hazai alapanyagok felhasználásával készülnek. Egyebek közt hústermékek, pékáru, méz, gyümölcsök, zöldségek, munkaruhák, kulturális rendezvények, például az Alsószeli Jurtanapok, vagy a felsőszeli lóvásár és szolgáltatások – szálláshelyek, éttermek – kapták meg a márkajelet. A királyrévi Agrostaar vállalat a gyümölcsök mellett az ott nevelt kacsára és csirkére is kapott márkajegyet. „Próbáljuk a háztáji tartásmódot előnyben részesíteni. A védjegy célja, hogy próbáljuk az itt megtermelt árut, a szolgáltatásokat maximálisan kihasználni, hiszen a hazai a legjobb” – mondta lapunknak Szikura Ferenc igazgató.

Kovács Lajos, elmondta, ezután a termékvédjeggyel ellátott áruk propagálására helyezik a hangsúlyt. „Szeretnénk összefogni a vállalkozókat és minél szélesebb körben népszerűsíteni a termékeiket” – mondta Kovács Lajos. A már elfogadott új projekt keretében például tévéreklámokkal, fesztiválokon és vásárokon való részvétellel szeretnénk felhívni a vásárlók figyelmét a helyi termékekre.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?