Harmatgyenge ellenfél

Komárom. A IV. labdarúgóliga dél-keleti csoportjában szombat délután két egykori harmadikligás dél-szlovákiai klub, a Komárom és Zselíz játékosai mérték össze tudásukat. A komáromi futballpálya új köntösben fogadta a szurkolókat, a helybeli tanoncok ugyanis átfestették az objektumot.

Komárom. A IV. labdarúgóliga dél-keleti csoportjában szombat délután két egykori harmadikligás dél-szlovákiai klub, a Komárom és Zselíz játékosai mérték össze tudásukat. A komáromi futballpálya új köntösben fogadta a szurkolókat, a helybeli tanoncok ugyanis átfestették az objektumot. A vendégeknél tovább folytatódott a krízis, a hét közben ugyanis lemondott Szokol László vezetőedző. Áthidaló megoldásként a csapat rutinos játékosa, Štuller kezébe került a karmesteri pálca. A Nyugat-Szlovákiai Futballszövetség ugyan még nem hozott döntést a 19. forduló zselízi inzultációjának ügyében, ám arról már határozott, hogy a vétkes klub felnőtt csapatának e hét végén esedékes hazai találkozóját (21. forduló) a várostól minimálisan 25 kilométer távolságnyira kell lejátszani.

Egyébként a zselíziek ezúttal csupán tizenkét labdarúgóval érkeztek Duna-parti riválisuk pályájára, a cserepadon egyetlen tartalák árválkodott. A hazaiak kollektíváját nem kis meglepetésre új tréner, a Besztercebánya egykori ásza, Milan Nemec küldte csatába, aki hét közben vette át a váltóbotot Karol Múčkától. A hazaiak azonnal támadásba lendültek, a zselíziek pedig zártan védekeztek. Defenzívájuk egészen a 28. percig eredményesnek bizonyult. Ekkor Sýkora a felfutó Kučera elé fejelte a labdát, s a hazaiak gólgyártója ballal a jobb sarokba durrantott. A 39. percben vették célba először a vendégek Molnár kapuját, a lövés azonban mintegy tíz méterrel szállt fölé. Fordulás után az erős hátszél támogatásával rohamozó vendéglátók a 64. percben növelték előnyüket. Ekkor Uzola tört kapura, beadása Hliva kezét érte, a bíró habozás nélkül tizenegyest ítélt. A büntetőt Kučera higgadtan értékesítette. A házigazdák harmadik gólját megelőzően ismét Hausleitner keverte meg a védőket, beadásáról Baláž lemaradt, Uzola kapáslövése ellen a zselíziek kapusa tehetetlennek bizonyult. Megérdemelten győzött a Komárom, a vendégcsapat azonban nem nagyon tette próbára az ambiciózus Majorkát.

KOMÁRNO–ŽELIEZOVCE 3:0 (1:0). A mérkőzést 400 néző előtt Formel vezette. Sárga lap: Martonosi – Hliva, Burín. KOMÁRNO: Molnár-Kökényesi, Bazinský, Kučera (70. Lucza), Kováč, Sýkora, Uzola, Komjáti (75. Nagy Jenő), Martonosi, Tot, Hausleitner. Edző: Milan Nemec. ŽELIEZOVCE: Barecz N.-Hliva, Baláž, Štuller, Babec, Barecz Ľ., Burín, Tóth, Šál, Kokoška, Lehocký, Edző: Štefan Štuller. (litt.)