<p>Ünnepi szentmisével és kenyérszenteléssel emlékeztek az érsekújváriak a Ferenc-rendi templomban Szent István államalapító királyra.</p>
Az érsekújvári közönség hagyományt teremtett
Széchényi György városalapító szobránál az MKP helyi szervezete rendezett koszorúzási ünnepséget, amelyen részt vettek a város közéleti személyiségei, pártjai és civil szervezetei, továbbá a régióbeli polgármesterek. A VII. Szent István Esten ezerszáz néző előtt zajlott a KultúrKorzó rendezvénye a szabadtéri színpadon.
Az ünneplő közönséget Juhász R. József, a KultúrKorzó elnöke és Gejza Pischinger, Érsekújvár polgármestere köszöntötték, majd Simon L. László író, a magyar országgyűlés kulturális bizottságának elnöke mondott ünnepi beszédet. „Bejegyzett polgári társulásként a KultúrKorzó a civil társadalom építésén dolgozik. Továbbra is szeretnénk pártpolitikától mentes, színvonalas kulturális életet kínálni önöknek. Elsődleges célunk a közösségépítés, ami sajnos hosszú évek óta nem volt jelen sem Érsekújvár kulturális életében, sem a civil szférában” – hangsúlyozta Juhász R. József. A polgári társulás eddig nyolcvan tagsági kártyát osztott szét, és nyolc, kultúrával foglalkozó polgári társulás csatlakozott hozzájuk. „Megkezdtük a tárgyalásokat a szlovák kollégáinkkal is annak érdekében, hogy sokrétű és hatékony fellépéssel, közösen haladjunk a kultúra útján” – tette hozzá Juhász R. József. A közönség ezen a napon megkapta a II. félévre szóló kulturális programajánlót, amelyben számos irodalmi est, kiállítás, fesztivál, gyerekprogram és színházi előadás szerepel.
Nagy sikert és vastapsot aratott az Érsekújvári Rockszínpad péntek esti bemutatója, a társulat ezúttal Az oroszlánkirály című családi musical színpadra vitelével kedveskedett a közönségnek. Stugel Tibor rendezőnek több mint félszáz fiatalt sikerült mozgósítani, és több oknál fogva is rendhagyó volt a bemutató. Első alkalommal történt, hogy a darab szlovák nyelvre fordított szövegét kivetítették a kertmozi falára, hogy a magyar és a szlovák közönség egyaránt élvezze az előadást. Az oroszlánkirály bemutatása komolyabb felkészülést vett igénybe a koreográfus, a jelmeztervező, a technikus és a rendező részéről, mint amennyit az előző darabok együttvéve. A peredi Takács Noémi Nala, a komáromi Habodász István a hopmester Zazu szerepében állt színpadra, Rafikit, a törzs különleges sámánját az érsekújvári Takács Klaudia keltette bravúrosan életre, Mufasát, a királyt a kitűnő hangú Kele Péter alakította. Nagy tapsot kaptak a legifjabb szereplők, Kis Mátyás András és Kacsinecz Rita, a Czuczor Gergely Alapiskola tanulói. A színpadra vitt jelmezek és állatfigurák Török Bianka, Borka Dávid és Juhász Zsuzsanna munkáját dicsérik. Az ünnepi estet hagyományosan a magyar himnusszal és ünnepi tűzijátékkal zárták.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.