Terjed a „couchsurfing”, a kölcsönös befogadás

Milánó. Még 2004-ben találta ki a 22 éves amerikai Cason Fenton a „couchsurfing”-et, a turizmus egyre divatosabb, új formáját, amelyet körülírva talán leginkább kölcsönös befogadásnak lehetne nevezni. Ma az interneten keresztül 223 ország több mint 400 ezer polgárát köti össze.

Milánó. Még 2004-ben találta ki a 22 éves amerikai Cason Fenton a „couchsurfing”-et, a turizmus egyre divatosabb, új formáját, amelyet körülírva talán leginkább kölcsönös befogadásnak lehetne nevezni. Ma az interneten keresztül 223 ország több mint 400 ezer polgárát köti össze.

Aki tagja akar lenni ennek a hálózatnak, rá kell kattintania a couchsurfing.com oldalra, fel kell tennie rá a nevét, főbb adatait, érdeklődési körét és fényképét. A tagok külföldi útjaik alkalmával szállást adnak egymásnak (bár ez nem kötelező), vállalják egymás kalauzolását, esetleg még összejöveteleket is szerveznek a messziről érkezett tiszteletére.

Egy-egy ilyen utazás után a látogatónak minősítenie kell a vendéglátást, a vendéglátónak a vendéget és ez a minősítés referenciaként az illetők neve mellé kerül a honlapon. Ez befogadós szaknyelven az úgynevezett „vouch”, amely lehet jó és lehet rossz, és csak az adhatja, aki már kapott legalább hármat. A „vouch” egyben garancia arra is, hogy az adott tagok körül minden rendben van. Garancia a szélhámosokkal szemben az is, hogy minden tag köteles megadni lakcímét, és a szervezők erre a címre küldenek el neki egy kódot, amelyet a továbbiakban használniuk kell – írta a Corriere della Sera című olasz napilap.

A dolog a lap szerint nagyon jól működik. Az anyagi előnyök mellett az is mellette szól, hogy erősíti a fiatalok közötti barátságot (mivel zömmel ők veszik leginkább igénybe ezt a turizmus-formát), aki ismeretlen helyre utazik, azonnal talál valakit, aki beavatja a helyi szokásokba, segít beilleszkedni. A légkörre jellemző, hogy a tagok időnként nagy közös kirándulásokat, közös bulikat is rendeznek.

A lap által megszólított egyik „couchsurföző” szerint a legnagyobb baj, ami érheti őket a kölcsönös befogadás során az, ha a fogadó partnertől (vagy éppen a vendégről) kiderül: abszolút unalmas vagy teljesen más érdeklődésű egyén. Ezt azonban – állítja a lelkes olasz fiatal – gondos előkészítéssel, az életrajzok áttanulmányozásával, néhány előzetes e-maillel ki lehet védeni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?