Legyeket állít csatasorba a brit hadsereg, de nem „biókat“, hanem robotokat. Az ok nem az, hogy kevés a természet adta katonalégy, hanem az, hogy azokat nehéz betanítani kémkedésre, felderítésre. Ezért aztán brit tudósok nekifogtak mechanikus legyek „kitenyésztésének“, avagy megkonstruálásának.
KÉPZELJE!
Legyeket állít csatasorba a brit hadsereg, de nem „biókat“, hanem robotokat. Az ok nem az, hogy kevés a természet adta katonalégy, hanem az, hogy azokat nehéz betanítani kémkedésre, felderítésre. Ezért aztán brit tudósok nekifogtak mechanikus legyek „kitenyésztésének“, avagy megkonstruálásának. Túl hamar nem röpködnek géplegyek a brit királyi légierő kötelékében, mivel még vagy tíz évre van szükség a sikerhez, ám mászni tudót már sikerült kifejleszteni. A legyeket elsősorban terroristák ellen épületekben, barlangokban vetnék be, és öngyilkos merénylőknek is beprogramoznák őket, például számítógépek felrobbantására. ĺgy elkerülhető lenne egy teljes épület megsemmisítése, ha csak egy komputer a cél. A brit légyprojektet részben az Egyesült Államok finanszírozza. (mti)
Riasztó helyett 1 méter 80 centi hosszú kígyóval oldotta meg autója mindennapos lopásgátlását egy férfi Szerbiában. Ez olcsóbb volt neki, mint egy elektromos riasztó, mivel állatkereskedő. Aztán meg drágább. A kígyó ugyanis egyik reggel kisiklott a kocsiból a motortérbe, a férfi pedig rendőrökhöz fordult segítségért, akik letartóztatták közveszély okozása miatt. (pan)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.