<p>Megkezdődött a hagyományos éves delfinvadászat Japánban, de egy közelgő tájfun miatt az első napot zsákmány nélkül fújták le.</p>
A japánok épp kezdték volna mészárolni a delfineket, de jött a tájfun
Taidzsi |
A tradicionális japán vadászati módszer szerint a halászok a delfineket és kisebb bálnákat egy öbölbe terelik, majd hálóval elzárják a menekülési útvonalat. A módszer és a vadászat ellen régóta tiltakoznak az állatvédő csoportok. Vakajama prefektúra kikötővárosából 12 hajó indult útnak reggel, de mindegyik visszatért a Sanvu tájfun keltette hatalmas hullámok miatt. A helyi rendőrség fokozott rendőri jelenlétet biztosított a városban és annak környékén, hogy az aktivisták ne tudják megakadályozni a vadászatot. A japán partiőrség is küldött embereket a területre. Az öböl című 2010-es Oscar-díjas dokumentumfilmben is ábrázolt véres taidzsi vadászatkor az öbölbe terelt tengeri emlősöket a húsukért agyonverik. A legszebb példányokat azonban a halászok kiválasztják és élve eladják különböző akváriumoknak, állatkerteknek. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"286780","attributes":{"alt":"","author":"TASR/AP-felvétel","class":"media-image","height":"319","title":"","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]] Taidzsi település lakói azzal érvelnek, hogy a delfinvadászat hagyományuk része, ezenkívül arra is hivatkoznak, hogy semmi különbség nincs a delfinhús és a csirke- vagy marhahús fogyasztása között. A nemzetközi felháborodás és az állatvédők tiltakozása ellenére a delfinvadászatot nem korlátozza a bálnavadászattal foglalkozó nemzetközi egyezmény.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.