<p>Újra működőképesek "Don Quijote" szélmalmai, amelyekkel óriásoknak nézve szembeszállt a búsképű lovag. A Madridtól mintegy 200 kilométerre délre fennmaradt tíz középkori szélmalom azok közül való, amelyek állítólag megihlették Miguel Cervantest (1547-1616) regénye a szélmalomharcról szóló jelenetére.</p>
Újra működnek a búsképű lovag szélmalmai
Újra működőképesek "Don Quijote" szélmalmai, amelyekkel óriásoknak nézve szembeszállt a búsképű lovag. A Madridtól mintegy 200 kilométerre délre fennmaradt tíz középkori szélmalom azok közül való, amelyek állítólag megihlették Miguel Cervantest (1547-1616) regénye a szélmalomharcról szóló jelenetére. A szélmalmok közül három ismét működőképes - a kőből épült, fehérre festett szélmalmok rendbetétele 840 ezer euróba, azaz valamivel több mint 200 millió forintba került. A XVII. század elején, amikor Cervantes halhatatlan regénye íródott, nem kevesebb, mint 30 szélmalom működött a környéken. A napjainkig fennmaradt tíz szélmalmot 1979-ben műemlékké nyilvánították.
A helyreállított három szélmalom - az El Burleta, El Sardinero és az El Infante közül az utóbbi a legidősebb, 1500-ban építették.
Cervantes regényének megjelenése 500. évfordulója tiszteletére 2005-ban megszervezték a "Don Quijote-útvonalat", amely révén a turisták megismerhetik mindazokat a helyeket, ahol egykor "kalandozott" a búsképű lovag.
A 2,5 ezer kilométeres út során az érdeklődők eljuthatnak Dulcinea El Toboso városban lévő múzeumába, középkori várak és kastélyok tucatjait látogathatják végig, s ősi vendégfogadókban pihenhetik ki az út fáradalmait, ahol a jelenkor vándorainak Cervantes regényében szereplő étkeket szolgálják fel. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.