Schwarzenberg a Gombaszögi Nyári Táborban

Gombaszög |

<p>A Közbeszéd meghívására a Gombaszögi Nyári Táborba látogat az egyik legismertebb cseh politikus, Karel Schwarzenberg.</p>

„A több mint 500 éves múltra visszatekintő Schwarzenberg-család a múltban hercegi ranggal bírt, befolyásos személyiségek tucatjait adva a cseh történelemnek. A család jelenlegi feje 1937-ben látta meg a napvilágot Prágában, majd életének jelentősebb részét az 1948-as kommunista fordulat után a szülőföldjén kívül volt kénytelen leélni. Bécsben és Grazban végezte tanulmányait, később a család ausztriai és bajorországi birtokait igazgatta. Az 1980-as évektől aktivizálódott a politikában. A nemzetközi Helsinki Föderáció elnökeként (1984-1991) az emberi jogok betartásán munkálkodott, elsősorban a szocialista keleti blokk országaiban. Több társával együtt egy dokumentációs intézményt is működtetett, amely a csehszlovák emigránsokat támogatta. Csak 1989-ben, a rendszerváltás után térhetett vissza Csehszlovákiába, ahol 1990-ben Václav Havel kancellárjává nevezték ki. Nem sokkal később az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet delegációját vezette az örmény-azeri konfliktus által sújtott Hegyi Karabah tartományban.” – áll a kozbeszed.sk hirportálon.  

„Egy időre visszavonult a nagypolitikától, 1992 és 2004 között ismételten a családi birtok irányításával foglalatoskodott. Nemzetközi tapasztalatait és kapcsolatait mindeközben megannyi alapítvány, bizottság és szervezet munkájában kamatoztatta. A közéletbe a cseh felsőház tagjaként tért vissza 2004-ben, majd 2007-ben minden eddiginél magasabb tisztségben, Csehország külügyminisztereként kezdte meg tevékenységét. Két évvel később a TOP 09 alapítója, amely pártnak az elnöke is lett. A 2013-as cseh államfőválasztás egyik nagy esélyesének tartották, ám végül a pártállami múltjáról és olykor botrányos nyilatkozatairól ismert Miloš Zemannal szemben alulmaradt a választási küzdelemben. Schwarzenberg főként a fiatalok, a közép- és felsőosztály körében volt népszerű. Több alkalommal nyíltan felszólalt a Beneš-dekrétumok ellen, a szlovákiai magyarság főleg ezen elítélő kijelentései miatt figyelhetett fel rá.” – foglalta össze Hangácsi István a politikus munkásságát.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?