És akkor szóljunk még legalább a nap fő headlineréről. A Gorillazt azért érdemes megnézni élőben, mert egyáltalán nem ugyanazt kapja az ember, mint ha otthon betenné a lemezeiket. Damon Albarn és Jamie Hewlett egy párhuzamos univerzumot épített fel zenéből és képzőművészetből, ahol a kettő szépen kiegészíti egymást. Ami a zenét illeti, Albarn minden műfajból a legjobbat csippenti ki és pofozza át, majd beszervezi az ehhez passzoló vendégzenészeket, és senki sem tud nemet mondani neki. A legutóbbi, két hónapja megjelent The Now Now című Gorillaz-albumon például Noel Gallagher is feltűnik – ki hitte volna ezt 1995-ben, amikor ezek ketten a legnagyobb riválisok voltak? A repertoár pedig az utóbbi húsz év alatt kellően változatos lett ahhoz, hogy a setlist sokakat kielégítsen, és azt is tudják, mi való arénakoncertre és mi működik inkább a fesztiválokon.
A csütörtöki nap számomra legemlékezetesebb pillanata is ehhez a koncerthez fűződik. Del, az általában zárószámként előadott Clint Eastwood című megasláger rappere pár hete lezuhant a színpadról, és eltört egy bordája. Azóta úgy játsszák ezt a dalt, hogy Del hangja felvételről szól. A kivetítőre dolgozó egyik operatőr egy ponton úgy csinált, mintha kiesne a kezéből a kamera – azaz imitálta a zuhanást. Ezt még nem láttam az interneten is közvetített július 28-ai párizsi koncerten, nyilván azóta találták ki, és zseniális, bár csak a beavatottak értik.
Ha önök most épp hezitálnak, benézzenek-e a Szigetre, számolgatják, megéri-e napijegyet venni 24 ezer forintért, beleszippantani az atmoszférába, nézzék meg, mennyi a beugró egy-egy világsztár kétórás arénakoncertjére Budapesten vagy akár Pozsonyban – és rögtön változik a leányzó fekvése. Ha viszont enni-inni is „rendesen” akarnak egy hosszú nap folyamán, legalább tízezer forintot készítsenek még elő.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.