Tüntetésen követelik Berlusconi távozását

Róma |

<p>Több tízezer tüntető gyűlt össze szombaton Rómában, Silvio Berlusconi olasz kormányfő távozását követelve. Berlusconi viszont a cannes-i G20-csúcsról hazatérve hetvenkét órát kért annak felmérésére, hogy az általa vezetett kormánykoalíció még többséget élvez-e.</p>

A legfőbb ellenzéki erő, a Demokrata Párt (PD) tömegdemonstrációja megtöltötte a lateráni Szent János bazilika előtti teret. Jelen volt és felszólalt Sigmar Gabriel, a német SPD elnöke és videóüzenetet küldött a francia szocialista miniszterelnök-jelölt, Francois Hollande. A PD-főtitkár Pierluigi Bersani kijelentette: "nem az euró betegítette le Európát, hanem az Európát vezető jobboldal." "Olaszország talpraállásának egyetlen feltétele, hogy Berlusconinak mennie kell. Vagy megy magától, vagy elküldjük, a parlamentben vagy választásokon!"- hangsúlyozta Bersani.        "Isten, Itália és Európa nevében menj el!" - szólította fel távozásra a Financial Times vezércikke is az olasz kormányfőt. A brit gazdasági napilap nem először sürgette Berlusconi félreállását, akit Itália hanyatlása első számú felelősének tart.     Olasz sajtóértesülések szerint péntek éjszaka feszült egyeztetés zajlott Berlusconi és pártja, a Szabadság Népe (PdL) koordinátorai között: utóbbiak a párt szenátorainak és képviselőinek elégedetlenségét jelezték hangsúlyozva, hogy a jobbközép elveszítette parlamenti többségét. Berlusconi hétfőig kért időt, addig egyenként konzultál a "disszidens" párttagokkal.     Az eredmény kedden derül ki a 2011-es kiadásokat szentesítő költségvetési törvénytervezet  parlamenti szavazásán. Ezen a kormány egyszer már alulmaradt és az október 14-i bizalmi szavazással kerülte el a bukást, 316-301 eredménnyel.     Az újságok már a Berlusconi utáni folytatást találgatják, szakértői kormányt vagy bővített koalíciót jósolva, melyet Berlusconi jobbkeze, Gianni Letta, a miniszterelnöki hivatalt vezető államtitkár irányíthatna. Az előrehozott választást a sajtó kizárja. Ezt a lehetőséget a külügyminiszter Franco Frattini és az ellenzéki Harmadik Pólust vezető Pierferdinando Casini, a Kereszténydemokrata Unió elnöke (UDC) is veszélyesnek nevezte a jelenlegi kritikus gazdasági-politikai helyzetben. A jobbközép kormányzás folytatását és a hirtelen balra váltás elkerülését szorgalmazta a L'Avvenire, az olasz püspöki kar napilapja.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?