<p>Számottevően csökkent a különbség a függetlenséget pártolók és ellenzők aránya között egy pénteken közzétett közvélemény-kutatás szerint, mindössze három héttel a Skócia elszakadásáról kiírt népszavazás előtt.</p>
Skót népszavazás - előretörtek a függetlenséget támogatók
Miközben egy három héttel korábbi közvélemény-kutatás alapján a megkérdezettek 43 százaléka bólintott rá a skót elszakadásra, jelenleg 47 százalékra tehető a függetlenségpártiak aránya. Ezzel szemben korábban a válaszadók 57 százaléka vélte úgy, Skócia előnyére válna, ha Nagy-Britannián belül maradna, a pénteki közvélemény-kutatás alapján azonban az elszakadást ellenzők aránya 53 százalékra csökkent.
A felmérést a Survation Intézet készítette a Scottish Daily Mail című skót lap kérésére, röviddel a Skócia elszakadásáról szóló legutóbbi televíziós vita után, amelyben a függetlenség szószólója, Alex Salmond skót miniszterelnök diadalmaskodott.
A skót kormányfő és ellenfele, a Better Together (Jobb együtt) nevű skót függetlenségellenes kampány vezetője, Alistair Darling - a Munkáspárt vezette előző brit kormány volt pénzügyminisztere - a legnagyobb skót városban, Glasgowban csapott össze kedd este.
Eközben a The Herald című glasgow-i lapban csütörtökön mintegy kétszáz függetlenségpárti üzletember nyílt levele jelent meg, amelyben kifejtették, hogy az elszakadás milyen gazdasági előnyöket jelenthet a térségnek, amelyet szerintük London gyakran inkább "fejős tehénnek" tekint, mintsem a brit gazdaság stratégiailag fontos részének.
A nyílt levél válasz arra a szerdán, a The Scotsman című skóciai lapban közölt állásfoglalásra, amelyben 120 nemzetközi nagyvállalat vezérigazgatója érvelt Skócia függetlenné válása ellen. A nyílt levél szerint a skót gazdaságot rendkívül erős szálak kötik az Egyesült Királysághoz, és e kapcsolatrendszertől függ csaknem egymillió skóciai munkahely. Ez eddig a két legnagyobb szabású összehangolt véleménynyilvánítás az üzleti szféra részéről a szeptember 18-án esedékes skóciai függetlenségi népszavazás ügyében.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.