Nincs érdemi előrelépés a Nagy-Britanniával folytatott tárgyalásokban

Roth az európai ügyekért felelős miniszterek tanácsülését követően tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: az unió továbbra is nagyon megállapodást szeretne kötni Nagy-Britanniával, mert annak elmaradása „fájdalmas lesz” mindkét fél, de különösen a szigetország számára.
„Minden tőlünk telhetőt megteszünk egy mindkét fél számára elfogadható, ésszerű megoldás érdekében. Az EU nem megy bele rossz üzletbe” – fogalmazott.
A német miniszter hozzátette, az unió továbbra is kiáll a Brexit-megállapodásban foglaltak, köztük az Írországról és Észak-Írországról szóló jegyzőkönyv mellett, ami létfontosságú az Ír-sziget békéje és a stabilitása, valamint az egységes piac integritásának védelme szempontjából.
Maroš Šefčovič, az Európai Bizottság intézményközi kapcsolatokért felelős tagja tájékoztatásában kiemelte, valós a veszélye annak, hogy London nem tartja be a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodásban foglaltakat.
Közölte, az Egyesült Királysággal folytatott Brexit-ügyi tárgyalás előrehaladásáért felelős vegyes bizottság már a jövő héten összeül, hogy megakadályozza a „legrosszabb forgatókönyv" megvalósulását.
Nehezen, de még az év végi határidő előtt elfogadható lehet a felek jövőbeli kapcsolatrendszerét rögzítő megállapodás - tette hozzá.
Michel Barnier, az Európai Bizottság főtárgyalója – aki a luxembourgi tanácsülésen tájékoztatott a tárgyalások állásáról – Twitter-üzenetében közölte, a tagországok a megbeszélés során megerősítették az unió egységét a kereskedelmi tárgyalások fontossága, valamint az EU és az Egyesült Királyság jövőbeli kapcsolatait rögzítő megállapodás sikere mellett.
A következő napokban és hetekben az uniós tárgyalódelegáció továbbra is egy mindkét fél számára tisztességes megállapodás kidolgozásán és elfogadásán fog dolgozni – tette hozzá Barnier.
Didier Reynders igazságügyekért felelős uniós biztos arról számolt be, hogy az uniós tanácsa ajánlásokat fogadott el a koronavírus-járvány visszaszorítására bevezetett, a szabad mozgás korlátozását is érintő tagállami intézkedések összehangolásáról.
Kiemelte, noha továbbra is a tagállamok hatáskörébe tartozik annak eldöntése, hogy a népegészség védelme érdekében korlátozzák-e a szabad mozgást, a korlátozó intézkedéseknek arányosnak és megkülönböztetéstől mentesnek kell lenniük, és azt azonnal fel kell oldani, amint a járvány lehetővé teszi.
Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.
Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.
Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.