Hollande: "Itt a gazdasági fellendülés"

Párizs |

<p>Francois Hollande francia államfő szerint hazájában a válság után megkezdődött a gazdasági fellendülés, amely az év második felében folytatódni fog.</p>

"A fellendülés itt van" - fogalmazott vasárnap a köztársasági elnök a nemzeti ünnep alkalmából az országos televízióknak élőben adott hagyományos elnöki interjúban. Hollande arra a kérdésre válaszolta ezt, miszerint nem nyugtalanítja-e, hogy a francia statisztikai hivatal (INSEE) alig 0,2 százalékos gazdasági növekedést jelez előre az idei évre.      A köztársasági elnök nem jelentett be új gazdaságösztönző intézkedéseket, mert bízik az eddig beindított programok hatásában, mint például a szakképesítés nélküli fiatalok munkanélküliségének csökkentésére állami támogatással létrehozott munkahelyek számának növekedése.      "A politika nem csodatevés, hanem szándék, stratégia, összefüggések" - magyarázta az elnök. Arra kérte a franciákat, hogy győzzék le pesszimizmusukat, amely a felmérések szerint "mélyebb, mint egyes háború sújtotta országokban".          A gazdasági növekedés kapcsán a köztársasági elnök megemlítette, hogy "az ipari termelés beindult", majd hozzátette, hogy az európai országok közül ez Franciaországban történt meg a leggyorsabban.      Márciusban, áprilisban és májusban az ipari termelés egy százalékos javulást mutatott az előző három hónaphoz képest. "A második félév jobb lesz, mint az első volt" - vélte Hollande.     Arra a kérdésre, hogy a kezdődő fellendülést a bejelentett adóemelések nem fogják-e majd vissza, az elnök jelezte, hogy "ideális esetben a lehető legkisebb" mértékben fognak jövőre emelkedni az adók. "Igen, folytatódnak a megtakarítások, és nem fogok adót emelni csak akkor, ha nagyon muszáj, ideális esetben, a lehető legkevesebbet" -  mondta Hollande.      Az ősszel esedékes újabb nyugdíjreform kapcsán az államfő azt mondta, hogy a járulékfizetés időtartama fog növekedni, és az erőfeszítésekhez mindenkinek hozzá kell majd járulnia.      A kormány szándéka az, hogy a nyár folyamán megegyezzen a szociális partnerekkel annak érdekében, hogy még az ősszel a parlament elé kerülhessen a nyugdíjreform, amellyel a nyugdíjkassza 2020-ig egyensúlyba hozható.      A francia nyugdíjrendszer európai összehasonlításban nem annyira nagyvonalú. Bár a nyugdíjkorhatár alacsonyabb - 62 év - mint máshol, a teljes összegű nyugdíjhoz legalább 41,5 év munkaviszonnyal kell rendelkezni. Azaz bárki elmehet 62 évesen nyugdíjba, de ha nem fizetett elég ideig járulékot, a nyugdíjának csak töredékét kapja kézhez. A nyugdíjkorhatárt egyébként Nicolas Sarkozy előző, konzervatív államfő emelte fel a korábbi 60-ról 62 évre, ami ellen az azóta kormányra került szocialisták támogatásával a szakszervezetek milliós tüntetéseken tiltakoztak. 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?