Egyre csökken Obama népszerűsége

Washington |

<p>Barack Obama amerikai elnök népszerűsége harmadik hónapja folyamatosan csökken az NBC televízió szerdai közlése szerint; támogatottsági mutatója azonban még így is 51 százalékos, munkáját a megkérdezettek 40 százaléka ellenzi.</p>

Obama működésének megítélésében fontos szerepet játszik a kormányzat tervezett egészségügyi reformja, amelyet a közvéleménynek mindössze 41 százaléka támogat, 47 százalék nem ért vele egyet.
    Konzervatív kommentátorok szerint a demokrata elnökről alkotott vélemény a tavalyi választások óta megváltozott, egyre többen tekintik őt is egy szokványos költekező liberális politikusnak.
    A szerdai The New York Times megjegyezte: az utóbbi hetek agresszív kampánya után, amelyet Obama elképzeléseinek népszerűsítésére folytatott, már két napja egy szót sem ejtett az egészségügy reformjáról. S bár a következő hetekben olyan fontos nemzetbiztonsági kérdések kerülhetnek előtérbe, mint a guantánamói börtöntábor bezárása vagy az iráni atomprogram kérdése, az egészségügy átalakítása nem kerül le a napirendről.
    Obamának azzal is nehézségei vannak, hogy egységes álláspontot alakítson ki saját pártján belül. Liberális politikusok egy csoportja máris jelezte, hogy az állami egészségbiztosítási program bevezetése nélkül szó sem lehet reformról. Ezt arra válaszul közölték, hogy Kathleen Sebelius egészségügy-miniszter a hét végén olyan értelmű nyilatkozatot tett: a kormányzati reformnak nem elengedhetetlen eleme az állami biztosítás, csak versenyt kell teremteni a magánbiztosítók között. A Fehér Ház azóta cáfolta, hogy Obama tervei megváltoztak volna az átfogó szövetségi biztosítási programmal kapcsolatban.
    Az Obama-kormány olyan szövetségi biztosítást szeretne létrehozni, amely megoldaná a több millió alacsony jövedelmű és biztosítás nélküli amerikai gondjait. A program támogatói szerint az állami biztosító versenyre késztetné a magánintézményeket, amelyek a drága szolgáltatások díjainak csökkentésére kényszerülnének.
    Mint az NBC megjegyezte, az Obama által felvázolt reform sok amerikai számára azonban nehezen lenyelhető keserű pirula lenne, annak költsége ugyanis tíz év alatt egybillió dollárra rúgna, amelyet részben adóemelésekkel lehetne előteremteni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?