Az Irene hurrikán Észak-Karolinában érte el a keleti partvidéket

Morehead City/Miami |

<p>Heves esőzéssel és hatalmas hullámveréssel csapott le az Irén hurrikán szombaton Észak-Karolinára, megkezdve észak felé tartó, katasztrófával fenyegető útját az Egyesült Államok keleti partvidékén.</p>

Áldozatokat azonban egyelőre nem követelt.
A szélvihar déli irányból, a Bahamák felől érte el a keleti partvidék középső részét, és további útjába olyan metropolisok esnek, mint Washington, New York, majd Boston. A több mint 65 millió lakosú térséget áradások, heves viharok, áramkimaradás, több mint tíz milliárdos anyagi károk fenyegetik.
A hurrikán miatt szabadságát lerövidítő Barack Obama elnök már pénteken rendkívüli állapotot hirdetett ki Észak-Karolinára.
A Miamiban működő Nemzeti Hurrikán Központ (NHC) közlése szerint az Irén óránként 140 kilométeres sebességű széllökések kíséretében érte el az állam tengerparti településeit szombaton reggel, némileg legyengülve az egy nappal korábban mért 160 km/órás tombolásához képest. Szakértők mindazonáltal arra figyelmeztettek, hogy a hurrikán továbbra is nagy kiterjedésű és erős.
Összesen hat, part menti államban (Delaware, Maryland, Virginia, New Jersey, New York, Észak-Karolina) rendeltek el rendkívüli állapotot. A térségben több mint kétmillió embert szólítottak fel a hatóságok, hogy átmenetileg hagyják el otthonaikat.
New Yorkba vasárnapra várják az Irént. A metropolis alacsonyabban fekvő városrészeiben, így Manhattanben és Long Islanden, több mint 370 ezer embert érint a kötelező kitelepítés, köztük hétezer kórházi pácienst és idősotthonok lakóit - jelentette be Michael Bloomberg polgármester. Bloomberg szerint Manhattan déli részében várhatóan megszakad majd az áramszolgáltatás és az utcák víz alá kerülnek majd az Irén vasárnapi elhaladásakor.
"Helyben maradni veszélyes, őrült dolog, és a törvénybe ütközik" - figyelmeztetett a polgármester. "Ez nem tréfadolog, az önök élete van veszélyben" - tette hozzá.
Elrendelték a New York-i tömegközlekedés déltől való leállítását is. Természeti katasztrófa veszélye miatt még sosem kellett ilyen intézkedéshez folyamodni. Szombaton magyar idő szerint este hat órától lezárják mind az öt New York-i és New York környéki repülőteret.
A szomszédos New Jersey államban 750 ezer embert készülnek ideiglenesen kitelepíteni.
A Washingtontól északra fekvő Baltimore-ban, amelynek számos, az áradásoktól veszélyeztetett körzete van, a hatóságok homokzsákokat kezdtek osztani a házak védelmére.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?