A pápa eredményeket vár a klímacsúcstól

Párizs |

<p>Ferenc pápa azt reméli, hogy a decemberi párizsi klímacsúcs hosszú távon hozzá fog járulni a &quot;közjót célzó konkrét és közös eredményekhez&quot;.</p>

A katolikus egyházfő ezt a Paris Match című francia magazinnak mondta, amely csütörtökön megjelent számában tíz, a Vatikánban készült fotókkal illusztrált oldalt szentelt a pápának. A lap címlapján is az egyházfő fotója látható.      "A keresztény ember a realizmus felé hajlik, nem a katasztrófahangulat felé. Ugyanakkor éppen emiatt nem fordíthatjuk el a fejünket egy egyértelmű dolog elől: a jelenlegi világhelyzet tarthatatlan" - fogalmazott Ferenc pápa. Megerősítette korábban már többször hangoztatott álláspontját, miszerint reméli, hogy a 2015. november 30. és december 11. között az ENSZ Párizsban rendezendő 21. klímakonferenciája (COP21) "hozzá fog járulni a közjót célzó konkrét és közös értékekhez hosszú távon".      "A közös házunk szennyezett, szüntelenül romlik. Mindenki elköteleződésére szükség van. Meg kell óvnunk az embert saját pusztításától" - hívta fel a figyelmet a pápa. A környezetszennyezés elleni küzdelem mellett a pápasága kezdete óta elkötelezett egyházfő jelezte, hogy szükség van a fejlődés új módozataira annak érdekében, hogy az éhezéstől, a kizsákmányolástól, a háborúktól és a munkanélküliségtől szenvedő nők, férfiak és gyermekek méltóságban tudjanak élni és felnőni".      A "pénz imádatát" is bírálta Ferenc pápa az interjúban.      "A kapitalizmus és a profit nem bűnös dolgok, ha nem válnak bálvánnyá. Nem azok, ha csak eszközök maradnak" - hangsúlyozta az egyházfő. "Ha viszont a pénz és a profit mindenáron imádandó bálvánnyá válik, ha a kapzsiság a társadalmi és gazdasági rendszerünk alapja, akkor társadalmaink a szakadék felé rohannak" - tette hozzá.       Ferenc pápa szerint "az emberek és az egész teremtés nem szolgálhatja a pénz hatalmát: itt vannak a szemünk előtt annak következményei, ami történik!" - mondta. "Az emberiségnek le kell mondania a pénz imádatáról, és az emberi személyiséget, annak méltóságát, a közjót, a Földet utánunk benépesítő generációk jövőjét kell középpontba helyeznie" - vélekedett a pápa.     A külpolitikai konfliktusok közül Szíriát és Irakot emelte ki, ahol szerinte szembe kell nézni a sürgős helyzettel, és a problémák okait kell kezelni.      "Tegyük fel a kérdést, hogy miért van annyi háború és erőszak (...) Ne felejtsük el a Föld azon hatalmasainak kétszínűségét, akik békéről beszélnek, de titokban fegyvereket árulnak" - mondta Ferenc pápa, megismételve, hogy olyan "gazdasági fejlődési modelleket kellene építeni, amelyek az embert helyezik a középpontba és nem a pénzt". 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?