90 ezer rohingja menekült nem jut hozzá az élelmiszersegélyekhez

Dakka |

<p>A szomszédos Mianmarból augusztus vége óta Bangladesbe menekült rohingja kisebbség csaknem 90 ezer tagja nem jut hozzá a térségbe eljuttatott élelmiszersegély-csomagokhoz - jelentette pénteken a bangladesi kormány és az ENSZ.</p>

"A (bangladesi) kormány által felállított táborban tartózkodó rohingják 25 százalékához nem jut el az élelmiszersegély-csomagunk" - közölte Jószef Szúrjamoni Tripura, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) bangladesi irodájának szóvivője.

Az említett százalék az UNHCR-nek a bangladesi Menekültet és a Hazaszállítást Segítő Bizottság (RRRC) által közösen elkészített jelentésén alapul, amelyhez csaknem 356 ezer rohingja menekültet kérdeztek meg a Banglades délkeleti részén található menekülttáborban, ahol a becslések szerint csaknem 700 ezer rohingja tartózkodik jelenleg.

Mohammed Abduk-Kalam, az RRRC Cox's Bazar kerületi - ahol az említett menekülttábor található - illetékese elmondta, hogy a humanitárius segélyeknek a rászorulókhoz való eljuttatásában felmerülő problémák a rossz közúti összeköttetéseknek tudhatóak be.

A csaknem 83 ezer család bevonásával október 4. és 25. között készített felmérés szerint a válaszadók 30 százaléka mondta azt, hogy nem jutott hozzá a segélycsomagokhoz, 53 százaléka pedig nem jutott hozzá egészségügyi segélycsomagokhoz, gyógyszerekhez.

Az UNHCR szóvivője elmondta, hogy a rohingja menekültek közül sokan rövid időn belül érkeztek meg a szomszédos Bangladesbe, ami miatt szinte lehetetlen volt mindenkihez eljuttatni a segélycsomagokat. Tripura ugyanakkor megjegyezte, hogy a helyzet már javulófélben van és azon dolgoznak, hogy mindenkihez eljusson a segítség.

Az ENSZ egyik helyi csoportja által pénteken közzétett jelentés szerint az elmúlt két hónapban több mint 600 ezer rohingja menekült érkezett Bangladesbe a szomszédos Mianmarból. 

Az ENSZ Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapja (UNICEF) számításai szerint csaknem 60 ezer gyerek van köztük, akik közül körülbelül kétezren súlyos, akut alultápláltságban szenvednek, hétezer gyerek pedig a mérsékelt alultápláltság tüneteit tapasztalta magán - mondta Marixie Mercado, az UNICEF szóvivője.

 A buddhista többségű Mianmarból azután kezdtek tömegesen menekülni a rohingja kisebbség tagjai, hogy a rohingja felkelők augusztus végén végrehajtott összehangolt támadására válaszul a mianmari hadsereg "tisztogató akcióba" kezdett Arakán államban. A területen mintegy egymillió rohingja élt gyakorlatilag teljes jogfosztottságban, mivel a mianmari vezetés bangladesi illegális bevándorlónak tekinti őket, és állampolgárságot sem hajlandó adni nekik.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?