<p>A Mi Szlovákiánk Néppárt (Ľudová strana Naše Slovensko) két jelöltje, Marián Magát és Marián Mišúna az internetes kampányában egy olyan grafikát használ, amelyen a munkatáborok újranyitását ígérik. Marián Kotleba pártjának kampányát a rendőrség is vizsgálja - írja az <a href="http://www.aktuality.sk/clanok/312605/kotlebovci-sa-vyhrazaju-pracovnym…;
Kotlebáék a náci táborok újranyitásával kampányolnak
A két jelölt arcképével ellátott grafikán a következő szöveg olvasható:
"Leszámolunk az aszociálisokkal és a politikai tolvajokkal. Munkatáborokba küldjük őket."
[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"217132","attributes":{"alt":"","author":"","class":"media-image","height":"288","title":"","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]
A kép hátterében rabruhás emberek menetoszlopa látható. A két jelölt ismert szélsőjobboldali személyiség, a képet a neonáci, szélsőséges Facebook-csoportokban tették közzé.
A képet a rendőrség szélsőségesek ellen létrehozott szakértői is vizsgálják, vajon törvényt sértettek-e Kotleba emberei - mondta el a sajtónak Tibor Gašpar rendőrfőkapitány.
Az Aktuality.sk a Rendőrakadémia rektorasszonyának, Lucia Kurilovskának a véleményét is kikérte az ügyben. A rektorasszony, aki büntetőjogi specialista a portálnak elmondta, a grafika nyilvánosságra hozása valószínűleg semmilyen jogszabályt nem sért. A szélsőjobboldali csoportok sajátja ugyanis, hogy pont addig mennek el, míg a törvények engedik őket. Azt azonban Kurilovská is elismerte, hogy az ilyen tartalom terjesztése nincs rendben, mivel az a náci haláltáborokra hajaz.
Auschwitz felszabadításának emléknapja előtt két nappal
A grafikát január 25-én tették közzé, két nappal az auschwitzi haláltábor felszabadításának 71. évfordulója előtt. Az ENSZ Közgyűlése 2005-ben január 27-ét a holokauszt nemzetközi emléknapjává nyilvánította. 1945-ben ezen a napon szabadult fel Auschwitz-Birkenau, a legnagyobb és leghírhedtebb náci haláltábor.
Az egyhangúlag elfogadott határozat hangsúlyozta, hogy a tagállamok kötelessége megemlékezni a közel hatmillió, többségében zsidósága miatt üldözött és meggyilkolt áldozatról, és oktatási programokat indítani annak elősegítésére, hogy az ehhez hasonló népirtás többé ne ismétlődhessék meg. A határozat emellett elutasította a holokauszttagadást, és általánosságban is elítélte a vallási vagy etnikai diszkriminációt és erőszakot.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.