Az oktatási minisztérium véleményezésre benyújtotta a speciális igényű gyermekek támogatásáról szóló törvényt.
Gröhling fontos változásokat jelentett be, amelyek az iskolákat érintik!
A határozat értelmében kötelezővé kell tenni a pedagógiai asszisztensek finanszírozását, akikből óriási hiány van: idén több mint 12 ezer szakembert kértek az oktatási intézmények az államtól, de csak 3 ezret kaptak.
A törvény számos változást javasol a különböző tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek oktatásában – egyik ilyen, hogy az iskoláknak kötelezően asszisztenst kellene fenntartaniuk a tanításukra.
Branislav Gröhling (SaS) szerint ennek eredményeképpen az iskolai asszisztensek száma akár 18 ezerre is nőhet. Azt javasolta, ne egy adott diákhoz, hanem az egész osztályhoz rendeljék őket, így minden gyereknek szükség esetén segíteni tudnának.
Egy másik változtatás az lenne, hogy a szakembereket automatikusan kiosztanák, ezáltal az igazgatóknak nem kellene külön kérvényezniük a beiktatásukat.
Gröhling hozzátette, a helyzet rendkívül súlyos, 2020 és 2022 között ugyanis megduplázódott a pedagógiai asszitensek kérelmezésére benyújtott pályázatok száma. A törvényjavaslat szerint az alapiskolákon kívül az óvodák és középiskolák is kaphatnának szakembereket.
(Denník N)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.