<p>Van-e az irodalomtudománynak külön „nyelve”, és értik-e ezeket a speciális szakkifejezéseket, fogalmakat a közönséges halandók? Feltétlenül unalmasnak kell-e lennie egy tudományos szövegnek, vagy lehet élvezhető,</p>
Fókuszban az irodalomtudomány
felvállaltan személyes, játékos is, miközben a szerző komolyan veszi a témát? Ezekről a kérdésekről is szó esik a Nyelv és irodalomtudomány című beszélgetésen, amelynek vendége Szilágyi Zsófia irodalomtörténész.
Magyarországon 2009 a Magyar Nyelv Éve. A Magyar Köztársaság Kulturális Intézete (MKKI) a Comenius Egyetem Magyar Nyelv és Irodalmi Tanszékével közösen indította azt a programsorozatot, amelynek keretében különböző szakmák neves képviselői vallanak anyanyelvükhöz való viszonyukról. A meghívottak között szerepel mérnök, orvos, szobrász, sportoló, közgazdász, muzsikus, teológus, és színházi szakember is. A ma, április 28-án délután 17 órakor kezdődő beszélgetést G. Bogár Edit, a pozsonyi magyar tanszék lektora vezeti. Helyszín az MKKI székháza, Palisády 54.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.