Vezetnek a gépkocsik

Az előzetes várakozásokra rácáfolva a magyar lízingcégek továbbra is lendületesen növekednek – derül ki a Magyar Lízingszövetség első negyedéves adataiból. A lízingkonstrukcióban megvásárolt 191 milliárd forint értékű termékhez a lízingtársaságok 138,7 milliárd forint értékben nyújtottak pénzügyi forrást.

Az előzetes várakozásokra rácáfolva a magyar lízingcégek továbbra is lendületesen növekednek – derül ki a Magyar Lízingszövetség első negyedéves adataiból. A lízingkonstrukcióban megvásárolt 191 milliárd forint értékű termékhez a lízingtársaságok 138,7 milliárd forint értékben nyújtottak pénzügyi forrást. A finanszírozott beruházások 72,2 százalékát a személy- és kishaszon-gépjárművek tették ki az első negyedévben, szemben a tavaly júniusi 70,3 százalékkal. Az idei évet legrosszabbul az ingatlanlízing-üzletág kezdte, aránya a tavaly év végi 5,5 százalékról 2,5 százalékra csökkent. A piacon enyhe dekoncentráció figyelhető meg: míg az év végén az első öt finanszírozó biztosította az teljes finanszírozott összeg 53,1 százalékát, addig az első három hónapban arányuk 52,8 százalékra csökkent. A legtöbben továbbra is autó beszerzéséhez vesznek igénybe lízing konstrukciót; ez az arány az első negyedévben 72,2 százalékot ért el, ami a várt csökkenéssel szemben további növekedést jelent a tavaly év végi 70,3 százalékhoz képest. A lízingtársaságok piacán ezen tendenciákkal párhuzamosan kis mértékű dekoncentráció figyelhető meg: a vezető szereplők vesztettek részarányukból. A piacon ugyanakkor továbbra is a CIB a listavezető, őt a K&H és a Raiffeisen követi.

Csehországban a lízingtársaságok 2002-es forgalma 96 973 millió cseh koronára rúgott, hozzáadottérték-adó nélkül, ez 1,1 százalékos növekedést jelent 2001-hez viszonyítva. Természetesen nyugati szomszédunknál is a gépkocsik lízingelése dominál, ennek aránya eléri a 47,5 százalékot (46,1 milliárd korona). A piacból a második legnagyobb szeletet a haszongépjárművek és teherautók lízingelése hasította ki 29,5 százalékos részesedéssel (28,6 milliárd korona), míg a gazdaság dinamizmusáról árnyaltabb képet nyújtó számítógép- és technológialízing már kisebb szerepet játszik (együttesen 20 százalékot tesz ki). Csehországban a három legnagyobb, Szlovákiában szintén tevékenykedő lízingcég a következő: ČSOB Leasing, ŠkoFIn és CAC Leasing, mindhárom esetében az éves forgalom meghaladja a 13 milliárd koronát. (só, n)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?