<p>Tegnap végre egyértelműen kiderült, a máris nagy visszhangot kiváltott, akár 2000 euróig is terjedő, hétfőtől érvényes roncsprémium nem vonatkozik a lízingelt gépkocsikra. „Közvetlen kapcsolatot akarunk az új autót vásárló és a régi járművét az autóbontóban leadó közt, ezért a köztes lépcsőfokot kiiktatjuk. Lízing esetében ugyanis a vevő csak az utolsó törlesztőrészlet és a maradványösszeg kifizetése után válik a jármű tulajdonosává“ - magyarázta a döntést Vojtech Ferencz, a gazdasági minisztérium stratégiai főosztályának vezérigazgatója.</p>
Lízingel? Bukta a roncsprémiumot!
A szaktárca ígérete szerint a honlapján mától az üggyel kapcsolatos valamennyi intézkedésről tájékozódhatnak. Azévvégéig33millióeurós keretből működő roncsprémiumprogram lényege: az ügyfél a regisztrált autóbontóban leadja az 1999. december 31. előtt gyártott gépkocsiját, ott igazolást kap erről, majd a rendőrségi nyilvántartásból is kiiktatja járművét, ezt követően pedig a bizonylatokkal együtt felkeresi az autókereskedést.
A kereskedő a roncsprémium nagyságát leszámítja a vételárból, majd a gazdasági tárcánál kérvényezi az állami prémium kifizetését (1000 vagy 1500 eurót) - ez a mechanizmus a 25 ezer eurónál olcsóbb gépkocsikra vonatkozik. Szlovákiában a regisztrált autóbontók száma 28, Pozsonyban kettő működik (Galvaniho 12., Pšeničná 8/b), ismereteink szerint Dél-Szlovákiában Szencen, Somorján, Érsekújvárott, Losoncon, Szepsiben és persze Kassán lehet leadni az öreg autókat. Napjainkban az Európai Unió 11 országában vezették be (például már Romániában is) a keresletélénkítő roncsprémiumot. (s, t, só)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.