AMIT TE ESZEL, ABBÓL TE LESZEL

Légszomjat old a tej
Napjainkban sajnos, egyre több a légúti, meg a tüdőmegbetegedés, és elszenvedőik erős gyógyszerekre vannak utalva, hogy oldják a légszomjat, könnyítsék a makacs rohamokat. Újabban kimutatták, hogy egyes tejzsírsaval bizonyos mértékig megvédenek szatma ellen.

Légszomjat old a tej

Napjainkban sajnos, egyre több a légúti, meg a tüdőmegbetegedés, és elszenvedőik erős gyógyszerekre vannak utalva, hogy oldják a légszomjat, könnyítsék a makacs rohamokat. Újabban kimutatták, hogy egyes tejzsírsaval bizonyos mértékig megvédenek szatma ellen. Ezek a zsjrsavak megtalálhatók a birka-, valamint atehéntejben, különösöen, ha az állatok főként zödltakarmányon élnek. ĺgy ugyanis olyan növényi zsírok kerülnek a be a szervezetbe, amelyek ott gyulladáscsökkentő hatású anyagokká alakulnak. A vizsgálatok megerősítették, hogy tejet a rendszeresen kortyoló gyerkekekt kevésbé fenygeti a légszomj és az asztma.

Gyógykúra mézzel

A méz a természettel együtt élő ember ősi tápláléka és egyszersmind gyógyszere. Antibiotikus hatása igazi csapás a gyulladáskeltő bacilusokra, fertőző baktériumokra, vetekszik a mesterséges antibiotikuméval. Amint a kutatások igazolták, külső sérülésre, sebekre is jól alkalmazható. A mézet, mint a házipatika régi kincsét, be is sorolta az orvostudomány a gyógyhatású szerek közé

Húspárti haspártiak

Tíz európai országot átfogó kutatás kimutatta: a Helicobacter pylori-fertőzöttséggel egyidejű erős húsfogyasztás nyomán ötszörösére nő a gyomorrák gyakorisága. Ez mértékletességre int a húsevésben.

Vörös áfonya: baktériumölő?

Az Észak-Amerikában őshonos vörös áfonya apró, fénylő piros bogyói enyhé savanykás ízűek, dúsak C–vitaminban, ásványi anyagokban és antioxidánsokban. Egy idő óta már ismert a gyümölcs gyógyhatása is, mégpedig a hólyag-, a húgyúti és a gyomorfertőzésekkel kapcsolatban. Amerikai kutatások kiderítették, a vörös áfonya, ha meg nem is öli meg a mikróbákat, ám azt eléri, hogy ne tapadhassanak meg a nyálkahártyán. A hatóanyag a pálcika alakú mikrobákat először is összegömbölyíti, így eleve nem tudnak megtapadni. Emellett pedig megbénítja a kommunikációjukat. A kutatók a vörös áfonyában alighanem ráleltek a holnap univerzális antibakteriális anyagára.

A növénylevek simogatják a lelket

A PMS, az ún. premenstruációs szindróma a nők 30–40 százalékát gyötri, röviddel előtt, hogy menstruálni kezdenének. Ritka ilyenkor a jó tanács. A segítség most is a természettől érkezik. Frissen facsart növénylével jelentősen enyhíthetik a tünteket. ĺgy a vérzéscsillapító pásztortáska leve a legerősebb mentstruációs tüneteket is enyhíti. A cickafark görcsoldó hatása által szabadít meg az alhasi fájdalmak kínjaitól. Az orbácfű hatóanyagai pedig csökkentik az ingerlékenységet és a depressziós hangulatot. Végezetül a gyógyfű leve a vérzés okozta vashiány ellen hat. A frissen facsart növénylevek a jól ellátott reformüzletekben kaphatók. (é-eg)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?