Hol tartsuk a cipőket?

cipő

Tárolásukban több mindent figyelembe kell venni: milyen gyakran használjuk őket, milyen a formájuk, mekkora helyet igényelnek.

A tároló kialakításakor a legfontosabb szempont, hogy mennyi cipője van a családnak – nagyobb család esetében a lábbelik száma hamar elburjánzik, még akkor is, ha csak a legszükségesebbeket szerezzük be. Ráadásul érzelmileg is kötődhetünk egy-egy darabhoz: akkor sem válunk meg tőle szívesen, amikor már megkopott és kigyúrt, mert kényelmes, vagy mert emlékezetes helyeken jártunk benne.


1. A szétválogatás

Ha szeretnénk rendet tartani, először is válogassuk szét a nyári és a téli, az alkalmi és a sokat hordott köznapi darabokat. A ritkán használtakat rakhatjuk magasra, a szekrény felső polcára vagy más, nehezebben elérhető helyre. Ha ragaszkodunk a cipősdobozokhoz, jelöljük meg, mit rejtenek: pántos nyári szandált, fehér túracipőt, piros magas sarkút stb.

 

2. A rendszerezés

Könnyen átlátható rendszert hozhatunk létre, ha azonos méretű, átlátszó dobozban funkció szerint csoportosítva tároljuk a lábbelit. A magasban elhelyezett dobozokat lássuk el feliratokkal vagy fényképekkel. Az utóbbi megoldást akkor is alkalmazhatjuk, ha nincs módunkban lecserélni a hagyományos papírdobozokat.

A gyakran használt cipőket aszerint érdemes csoportosítani, hogy mikor, milyen célból vesszük fel őket, így amikor elindulunk, mindig tudni fogjuk, hol találhatók a munkába, sétára, túrára vagy sportolásra használt darabok.


Polcok minden mennyiségben

A magas szárú csizmáknál a téli időszakban nagyon alkalmasak az állítható magasságú vagy kivehető polcok. Tavasszal, az időjárás megváltozásával visszakerülhet a régi, megszokott polc, így több sorban tárolhatunk cipőket a szekrényben.

* A hosszú szárú csizmáknál mindig figyeljünk arra, hogy ne törjön meg a száruk. A legegyszerűbb megoldás, ha kitömjük újságpapírral, de textillel bevont henger alakú szivacsot is készíthetünk erre a célra.

* A magas sarkú cipők elhelyezésekor nyerhetünk némi helyet azzal, hogy a párokat egymással szembefordítva sorakoztatjuk fel: egyik cipőt sarokkal a fal felé, a másikat sarokkal kifelé.

* Beépített szekrény esetében kihúzható polcos/akasztós rendszert érdemes alkalmazni, így kényelmesen hozzáférünk minden darabhoz.


Okos tipp

A magas szárú cipőket, korcsolyákat elhelyezhetjük rúdra akasztva, a ritkábban használt szandálok tárolásához pedig ideális a kigördíthető polc – így nem kell térden állva keresgélni a hátracsúszott párokat.

 

Pad az előszobában

Az előszobában felnyitható tetejű, tárolásra is alkalmas, 35-40 cm mélységű padban is tarthatunk cipőket. Belseje elnyelheti a vendégpapucsokat. Az alatta levő részt be is polcozhatjuk; itt akár két sor naponta használt lábbeli is elfér. (Készítését lásd a Műhely rovatban!)

fé., lakbermag.

A teljes cikk a VasárnapHáztartás mellékletben jelent meg!

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa a Vasárnap.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?