Az antibiotikus kezelés hiábavalónak tűnik

Az orvosok lemondtak a kezelésemről, ugyanis 22 éve tartó gennyes mandulagyulladásom van. Évente kétszer antibiotikummal kezelték, de ahogy beszedtem, máris kezdődött elölről, a végén krónikussá vált. Fül-orr-gégészem évekig pszichológushoz küldött, nem tudott rájönni az okra.

Az orvosok lemondtak a kezelésemről, ugyanis 22 éve tartó gennyes mandulagyulladásom van. Évente kétszer antibiotikummal kezelték, de ahogy beszedtem, máris kezdődött elölről, a végén krónikussá vált. Fül-orr-gégészem évekig pszichológushoz küldött, nem tudott rájönni az okra. A kezelőorvosom tanácsa annyi volt, ne gondoljak rá, hogy fáj. Most, 36 éves koromban jött rá az immunológusom, mi váltotta ki az állandó kaparó, szúró érzést, a gennyes csomókat, amiket manduláimból éveken keresztül ki kell nyomkodnom, mert nagyon zavarnak. Az ok: Streptococcus anginosus baktériumok. Az immunológus szerint ezeket nem lehet elpusztítani, annyira mélyen vannak a nyálkahártyában, ezért tanácsolja kiszedetni a mandulám. Viszont az allergiám miatt a fül-orr-gégész ezt nem tanácsolja. Tanácstalan vagyok, mert nagyon fáj a mandulám, arra ébredek, hogy reggel csuromvíz vagyok, ég, csíp az egész szám. Jelige: Mandula


A végén írtakkal kezdem, ami a reggeli csuromvizességet, valamint a szájában érzett csípős, égő érzést illeti. Ez összefüggésben áll a probléma természetével. A verejtékezést felfoghatjuk a fájdalom kiváltotta reakciónak, míg a csípős érzés a szájában összegyűlt méregnek tudható be. A torokgyulladást pharyngitisnek, míg a mandulagyulladást tonsillitisnek hívja a szakirodalom. Ezek sokszor egymás kísérői. Külön kell szólni az A csoportú béta-hemolitikus Streptococcus által kiváltott torok- és mandulagyulladásról. Ritkábban az influenza (Staphylococcus, Pneumococcus, Haemophilus), de akár a coli baktérium is okozhatja a fertőzést. A szövődményeiről külön kell szólni. Az évek óta alkalmazott antibiotikus kezelés bizony hiábavalónak tűnt, mert a kórokozó rezisztenssé válhatott, és mint szövődmény megjelenhet a skarlát, vagy más néven vörheny, ami a múlt század elején még a reumás láz és a szívbetegségek halálozási arányát befolyásolta. A cseppfertőzést többségében a levegőből kapjuk, de akár a fertőzött tárgy megérintése is szóba jöhet. Emellett az aktív és passzív dohányzás, a szezonális allergia is előidézheti. Az akut garatnyálkahártya-gyulladáshoz, ami az esetek döntő többségében vírusos eredetű, gyakran baktériumos fertőzés is társul. Leggyakrabban a Streptococcus, a Neisseria, a Mycoplasma pneumoniae, a Chlamydia pneumoniae és a Haemophilus influenzae tehetők felelőssé a gyulladás kialakulásáért, de akár a Candida albicans is kiválthatja. Az Ön esete is példa rá, hogy a hosszú ideig alkalmazott antibiotikus kezelés lehetőséget ad az adeno- és a rhinovírusok megjelenésére. Ez azért is lehetséges, mert az immunrendszerünk legyengül.
Tünetek: A 38°C-t meghaladó lázas állapot, krákogás, köhögési inger, nyelési nehézség, fülbe sugárzó fájdalom, a nyirokcsomók fájdalma, kellemetlen lehelet, lepedékes nyelv stb.
Kísérő tünete közül a húgyúti tünetek, a csípős vizelés az árulkodó. A szájpadon, mandulákon, a garatban, a nyirokszövetek felszínén sárgás színű lepedék jelenhet meg, ami tüszős jellegű. Ezt a sűrű anyagot (detritus) kanállal vagy ujjal ki lehet nyomni, magától nem szűnik meg. Bármilyen furcsán hangzik is, a mandula megbetegedése előidézheti a hajritkulást, hajhullást, kopaszodást nőknél és férfiaknál is, de vese- és szívbetegségeket, sőt vérmérgezést is.
Kezelése: Torokgyulladás esetén mindenekelőtt legfontosabb a nyugalom, a bőséges folyadékbevitel, a száj- és toroköblögetés, torokborogatás, és ha szükséges, a fájdalomcsillapítás. Helyes kezelés esetén többségében 10–14 nap alatt érhetünk el gyógyulást, de helytelen kezelés, reumás láz, Streptococcus-fertőzés szövődményeként 6–21 napon jelentkező vesegyulladás alakulhat ki.

Rendkívül fontos!
• hogy a beteg szervezetét ne terheljék baktériumok, a látogatásokat halasszák el későbbre. A táplálkozása legyen kielégítő, jó minőségű, sok természetes vitamint tartalmazzon. Szükséges a helyiség többszöri szellőztetése, valamint a testmozgás;
• az immunrendszer megerősítése: a kamillát, bodzavirágot, hársfavirágot fogyaszthatjuk tea formájában, csak nagyon vigyázzunk itt is arra, hogy ne forró vízbe tegyük a növényeket. A legismertebb immunerősítő gyógynövény a kasvirág (Echinacea), amelyet csepp formájában alkalmazzunk. A ginszeng gyökere B1-, B2-, C- és E-vitaminban gazdag, kalciumot, vasat és magnéziumot is tartalmaz. Szárított gyökeréből készítsünk főzetet, naponta kétpohárnyit fogyaszthatunk. Külön szeretném felhívni a figyelmet a homoktövisre, erősíti a szervezet ellenálló képességét, a belőle készített termék C-, B-, E-vitaminokban gazdag. Máj- és vesebajban is segít. Személyes tapasztalatom a homoktövisolaj esetében nagyon jó.

Jól jegyezd meg!

*Az antioxidánsok nagy szerepet játszanak egészségünk megóvásában, a szabad gyökök megkötésében. Egy részüket a szervezet maga termeli és állítja elő (pl. enzimek), a többit a táplálékkal tudjuk magunkhoz venni. Fogyasszunk minél több nyers zöldséget és gyümölcsöt, ezek antioxidánstartalma nagyon magas.
* Együnk sok bogyós gyümölcsöt, ezek tele vannak ásványi anyaggal és vitaminokkal. A paradicsom, a brokkoli, a répa, a spenót és a kelbimbó is nagyon hasznos. A legjobb, ha több fajtát fogyasztunk, de a mennyiségre és az összeillőségre azért ügyeljünk. Az a legjobb a szervezet számára, amelyik A-, C- és E-vitamint nagy mennyiségben tartalmaz, magas karotinoid-, cink- és szeléntartalma van, valamint omega-3 zsírsavakban is gazdag. Ilyen a sütőtök, a tökmag, amiben sok az E-vitamin, az előbbi pedig karotinoidokban és C-vitaminban gazdag.
* Legyen bőséges a folyadékbevitelünk, hogy a szervezetből kimossa a salakanyagot. Főleg reggel igyunk eleget (meleg vizet), ne vegyünk magunkhoz cukros üdítő italokat, szénsavas vizet, feketekávét, alkoholt.
* Az alvást készítsük alaposan elő, mert éjszakai nyugalmunk fontos.
* Legyünk eleget a friss levegőn, mozogjunk sokat.
* Az életet örömmel éljük, ne szomorkodjunk. A vidámság a legnehezebb helyzetből is kihoz, a szomorúság ledönt a lábunkról.
* Tartsuk tisztán emésztőrendszerünket. Ne hagyjuk, hogy napokig ne legyen székletünk. Segíthetünk magunkon akár úgy is, hogy aludttejet iszunk, esetleg kefirt, mert sok bennük a probiotikum.
* Ha lehet, kerüljük a sok kávét, édességet, cukrot, alkoholt, cigarettát, elektromos szmogot, mert ezek gyengíthetik a szervezet ellenálló képességét.

Egy jó tanács

1 evőkanál 3%-os hidrogén-peroxidot tegyünk 1 dl vízbe, azzal gargalizáljunk reggel. Nem szabad lenyelni!
3x10 cseppet kevés vízben viszont magunkhoz is vehetünk.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa a Vasárnap.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?