A buszjegyet is ellenőrizni kell

<p><em>Szeretném megosztani az olvasókkal egy nemrég átélt nagyon rossz élményemet a Slovak Lines autóbusz-közlekedési vállalat dolgozóival, remélve, hogy esetemből talán tanulhatnak. Diáklányként már 10 éve utazom naponta a fővárosba. Sok jót nemigen tudnék mondani a vállalat szolgáltatásairól (azt hiszem, nem vagyok egyedül), de a legutóbbi eset mindennél rosszabb volt. Induláskor szokás szerint a Mlynské Nivy autóbusz pályaudvarra kértem jegyet a sofőrtől.</em></p>

 Amikor célba értünk, ellenőrök jöttek, és mint kiderült, az egy megállóval korábbra szólt. Azonnal tisztázni szerettem volna, hogy a vezető tévedett, de ő sajnos gyávának bizonyult, és nem vállalta fel a hibáját. Az ellenőrök elkérték a személyi igazolványomat, s azzal fenyegetőztek, hogy addig nem adják vissza, amíg alá nem írom a jegyzőkönyvet, amiben az állt, én vagyok a hibás, mert nem szálltam le a jegyen feltüntetett megállón. Nagyon megalázó volt ott állni tehetetlenül az ellenőrökkel szemben, akik arra kényszerítettek, hogy vállaljam magamra a hibát, hogy visszakaphassam a személyimet. Kérdésemre, mekkora büntetéssel kell számolnom, azt felelték, hogy tulajdonképpen csak a „jegy nélkül megtett” útszakaszra eső viteldíjat kell megfizetnem. Milyen „kellemes” meglepetés ért, amikor megkaptam a bírságot: 70 cent viteldíj és 30 euró büntetés. Úgy érzem, ez esetben a Slovak Lines dolgozói kihasználva figyelmetlenségemet és védtelenségemet egyszerűen átvertek és megaláztak.

Egy ingázó diáklány

 

Sajnos, mi is csak azt tudjuk leszögezni, hogy a saját jóhiszeműségére fizetett rá. Az ember általában nem úgy száll fel a buszra, hogy azzal számol, a sofőr át fogja verni. Ezért a legtöbben nem is ellenőrzik a jegyüket, pedig a közlekedési társaságok forgalmi rendje szerint ezt minden utas köteles megtenni. Az átvételt követően ugyanis már ő felel a jegyért, és az ellenőrök is őt vonják felelősségre, nem a sofőrt. Ilyenkor állítás áll állítással szemben, és az igazság keresése szerint egyszerűbb a szabályra hivatkozni, miszerint az utas kötelessége, hogy a saját jegyét ellenőrizze. Nyilván a bírsággal kapcsolatban is félretájékoztatták, mert az soha nem csak a jegy ára, hanem mindig a társaság által megszabott büntetés is. Ez általában kisebb, ha az utas helyben fizeti, az ellenőröknek erről is tájékoztatniuk kellett volna. Esete most már csak tanulságul szolgálhat másoknak, akik eddig anélkül vágták zsebre a jegyüket, hogy megnézték volna. A csaló sofőrök ellen egyetlen védekezési mód létezik, minden alkalommal figyelmeztetni kell őket, és ha többször is megismétlik a trükköt, levélben a munkaadójukhoz kell fordulni. Sok önhöz hasonlóan átvert utast védhet meg ezzel a kellemetlenségektől és a felesleges kiadásoktól.

 

 

 

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa a Vasárnap.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?